На черзі дня: створення ОСББ

Днями у приміщенні Вознесенського міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар на тему «Створення та реєстрація об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», за участю голови правління Агентства економічного розвитку міста Вознесенська Сергія Аверкова. Актуальність подібного роду інформаційно-роз’яснювальної роботи мабуть важко переоцінити, адже сьогодні, як ніколи раніше, дуже гостро стоїть питання реформування житлово-комунального господарства, і саме створення ОСББ є обґрунтованою альтернативою так званих «ЖЕКів». Сергій Аверков зосередив увагу всіх присутніх на Законі України «Про особливості здійснення прав власності в багатоквартирних будинках», висвітлив питання щодо створення і реєстрації ОСББ, передачу Об’єднанню співвласників функцій з управління житловим будинком, укладання договорів між ОСББ та постачальниками послуг, тощо. Також були обговорені основні проблеми, які виникають при створенні та функціонуванні ОСББ, шляхи їх вирішення.

Доповідач окремо зупинився на положеннях Плану сталого енергетичного розвитку м. Вознесенська, зокрема мова йшла про компенсації витрат на енергозбереження. Суть впровадженого механізму в тому, що місцева влада бере на себе зобов’язання компенсувати додатково 20% від суми кредиту, що залишається після сплати компенсації за державною програмою, але не більше ніж 1000 грн за одним договором для фізичних осіб і 750 грн на одну квартиру в ОСББ та ЖБК.

Увагу учасників привернула інформація щодо послуг служби зайнятості для роботодавців, на які можуть розраховувати створені ОСББ: це і укомплектування потрібними кадрами робочих місць, користування банком резюме осіб, які перебувають на обліку, і компенсація роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Також є можливість скористатись послугами Одеського центру професійно-технічної освіти ДСЗ, зокрема з професійного навчання безробітних таким потрібним професіям для ОСББ, як робітник з комплексного обслуговування будинків, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, тощо.

Тож, кожний з учасників семінару отримав для себе корисну інформацію та запрошення відвідати головний офіс Агентства економічного розвитку для подальших консультацій. До речі, Сергій Аверков звернув увагу що незабаром представництва Агентства відкриватимуться в місті Южноукраїнську та селищі Доманівка. Фахівці центру зайнятості в свою чергу пообіцяли і надалі планувати заходи по інформуванню населення про засоби та реалізацію прав співвласників багатоквартирних будинків, адже, окрім всіх переваг у керуванні будинком, це ще і можливість самозайнятості для активних, ідейних людей, повідомляє офіційний сайт Вознесенського міськвиконкому.

Show Buttons
Hide Buttons