Не спитавши броду, не лізь у воду

Літо , воно таке ж спекотне , як і минуле. Безперечно, найбільш корисний відпочинок влітку – це відпочинок біля води  або на воді. Проте, на жаль, не всі відпочиваючі добре уявляють, що вода – це небезпечне для людини середовище і за невмілого поводження з нею можна втратити найдорожче – життя.

За оперативними даними МНС станом на 1 липня цього року на водоймах  області потонуло -32  особи,   з них 2 дітей. У Вознесенському районі  на водоймах загинуло 2 особи .
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати – дуже часто це є питанням життя і смерті. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, а у разі необхідності може надати допомогу іншій людині, яка потрапила у біду. Але треба пам’ятати, навіть той, хто добре плаває , повинен постійно бути обережним, дисциплінованим, дотримуватися правил поведінки на воді. Статистика свідчить, що в минулому році найбільше втопилося мешканців(65%) , там, де немає рятувальних постів і люди купаються там, де є можливість, тому дуже часто виникають ситуації , коли справа рятування потопаючих стає справою самих потопаючих. Ці слова містять серйозний зміст – кожен з нас повинен володіти  прийомами саморятування на воді та мати уявлення, як допомогти людині, що потрапила у біду. Кожен з нас повинен знати про:
– надання допомоги лю-   дині, яка не має сили пливти;
– способи звільнення від захватів потерпілого у воді;
– вміння надання першої долікарської допомоги потерпілому.
Практика свідчить , що чим раніше надана допомога, тим більше можливостей для повернення потерпілого до життя.
Головне – допомогу потерпілому необхідно надавати до прибуття медичних працівників, навіть  якщо надії на  успіх вже немає.
Управління праці та соціального захисту населення Вознесенської міської ради  у прекрасну
літню пору радить  всім мешканцям та гостям міста  Вознесенська  купатися тільки у відведених для цього місцях, де людей  довкола багато – там є кому, у разі необхідності, прийти на допомогу.
М. Кисельова,
головний спеціаліст з питань охорони праці  УПСЗНВМР

 

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons