Новини від Вознесенської ОДПІ

Відрядження в податковому розрахунку 1ДФ

Відповідно до Довідника ознак доходів, який наведений у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 (далі – Порядок), кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, у тому числі надміру витрачені та не повернуті у встановлені законодавством строки, відображаються у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «118».

Згідно з п.п. 164.2.11 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України.

При цьому підпунктом 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України передбачено, що не включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 цього кодексу.

Нормами п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України визначено порядок оподаткування сум надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлений строк.

Відтак в податковому розрахунку за ф. 1 ДФ під ознакою доходу «118» відображаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, які надміру витрачені та не повернуті в установлені законодавством строки.

Корупції – НІ !

З метою попередження і профілактики порушень антикорупційного законодавства, керівництво Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області постійно проводить різноманітні профілактичні заходи: бесіди, лекції в трудових колективах тощо. Важливим профілактичним заходом є підвищення рівня правової освіти працівників Вознесенської ОДПІ, організація семінарів та навчань антикорупційної тематики, під час яких звернуто увагу кожного працівника на недопущення та упередження скоєння правопорушень і надзвичайних подій у сфері службової діяльності, недопущення порушення антикорупційного законодавства, проаналізовано стан дисципліни і законності у Вознесенській ОДПІ.

«На сучасному етапі розвитку України запобігання  корупції –  наша спільна справа. Влада та суспільство у даному питанні мають рухатися назустріч один одному. І тільки у випадку такої співпраці можна розраховувати на досягнення бажаного результату», – зазначає начальник Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області Наталія Манжелей.

У боротьбі з корупцією необхідна по-перше доброчесна поведінка з боку державних службовців, представників громадськості, бізнесу та розуміння невідворотності покарання.

Другим, але не менш важливим елементом  основних ефективних інструментів на шляху до недопущення, попередження та покарання за вчинення корупційних правопорушень є усвідомлення населення, що давання хабарів насправді вигідно одиницям, а більшість людей від таких незаконних схем страждають, самі того не усвідомлюючи. Також люди мають усвідомлювати, що дані діяння тягнуть за собою відповідальність.

Відповідно до положень чинного законодавства обов’язок протидіяти цьому явищу покладено на багатьох чиновників і посадових осіб. Але незважаючи на сувору відповідальність за вчинення корупційних діянь, а також велику кількість державних органів влади, які зобов’язані запобігати корупції, цей негатив в державі до сьогодні був нездоланним. Як показує практика, ні один із законів ще не спромігся подолати корумповану систему, яка будувалася десятиліттями. Для цього необхідний час і бажання кожного громадянина, тому що жоден з цих заходів не буде успішним, якщо під час їх реалізації буде відсутня підтримка з боку суспільства. Досвід багатьох країн свідчить про те, що активність громадян, зацікавлених у подоланні корупції, є головною передумовою успіху в даній справі.

Тож, якщо Ви бажаєте бути громадянином сильної та заможної країни, там де корупція – це не норма, а тяжкий злочин, то давайте разом йти до цієї мети, бо кожен із нас має змогу розпочати боротьбу з корупцією вже сьогодні!

Шановні жителі Вознесенська та Вознесенського району!

В разі виявлення реалізації підакцизних товарів без марок акцизного податку, реалізації продукції «з рук», а також недотримання індикативних показників реалізації лікеро-горілчаної продукції просимо інформувати Головне управління Державної фіскальної служби за телефоном (0512)37-06-10. Приймаються анонімні дзвінки.

                           На Вознесенщині – понад 4,5  тисячі платників податків

Станом на 01.05.2015 року на обліку у Вознесенській ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області (враховуючи Новоодеське, Єланецьке та Веселинівське відділення Вознесенської ОДПІ) перебуває 8577 основних платників податків, з них 2364 юридичних осіб та 6213 фізичних осіб-підприємців. У місті Вознесенськ на обліку 582 юридичні особи та 2795  фізичних осіб, у Вознеснському районі 435 юридичних осіб та 725 фізичних осіб.

Як повідомила начальник  Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області Наталія Манжелей, протягом квітня 2015 року у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків зареєстровано 175 фізичних осіб. На податковий облік взято 22  платника податків, з них 4 юридичні особи та 18  фізичних осіб-підприємців.

Щодо платників податку на додану вартість, то їх на обліку у Вознесенській ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області перебуває 173, з яких 159 юридичні особи та 14 фізичні особи-підприємці.

Подолати корупцію допоможе „Пульс”

Інтерактивний сервіс «Пульс» – це гаряча телефонна лінія із номером: (044)284-00-07, за яким громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України (далі – ДФС), про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Інформація приймається цілодобово.

При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.

Про результати розгляду заявників інформує працівник сервісу невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.

Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються.

 Порядок застосування касової техніки єдинниками 2 та 3 груп у 2015-2016 роках.

Платниками податків м. Вознесенськ та Вознесенського району з початку 2015 року зареєстровано 3 реєстратора розрахункових операцій (РРО), загальна кількість зареєстрованих РРО на сьогодні складає 517.

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області нагадує, що минулорічним Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» впроваджено вимоги стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку, які набирають чинності  для  третьої групи – з 1 липня 2015 року, для єдинників другої групи – з 1 січня 2016 року.

Згідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95- ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані РРО.

У разі здійснення розрахунків через банківські установи виключно у безготівковій формі або через касу банку такі суб’єкти господарювання мають право РРО не застосовувати.

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області

Show Buttons
Hide Buttons