ОБЕРЕЖНО: ШАХРАЇ!

Відділ власної безпеки Головного управління ДФС у Миколаївській області звертає увагу на те, що протягом 2015року на території області діють шахраї, які представляючись керівниками Державних податкових інспекцій Державної фіскальної служби у Миколаївській області вимагають грошові кошти у суб’єктів господарювання або провокують на інші незаконні дії.

У зв’язку з чим, закликаємо керівників суб’єктів господарювання бути пильними та не піддаватися на провокації лжепрацівників ДФС у Миколаївській області, а у разі надходження подібних дзвінків, повідомляти за наступними номерами: 102 – УМВС, 47-21-28 – ВВБ ГУ ДФС у Миколаївській області.

Державна фіскальна служба при здійсненні повноважень дотримується вимог чинного законодавства України та працює виключно в правовому полі.

Повідомлення про прийнятих працівників: наші відповіді на ваші запинання

Нещодавно з начальником управління доходів і зборів з фізичних осіб  Ларисою Максимчук відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Повідомлення про прийнятих працівників». Пропонуємо найбільш актуальні питання- відповіді.

Чи потрібно заповнювати повідомлення на директора підприємства, адже про нього податківців повідомить держреєстратор?

Так, навіть на директора потрібно заповнювати Повідомлення, адже цим ми не тільки інформуємо податківців про укладення трудового договору з особою, яка приймається на директорську посаду. Інформація, що міститься в Повідомленні вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб.

Хто накладатиме штраф за допуск до роботи без Повідомлення?

Допуск до роботи без повідомлення податкового органу – це порушення вимог трудового законодавства, а саме: ч.3 ст.24 КЗпП. За таке порушення роботодавцю загрожує штраф у розмірі 1 мінімальної зарплати(абз. Четвертий ч2 ст.265 КЗпП). Накладати його буде Державна інспекція України з питань праці, але тільки після того, як КМУ розробить та затвердить відповідний порядок. Поки його немає. Крім того, за порушення законодавства про працю посадовим особам роботодавця „світить” адмінштраф у розмірі від 510 до 1700 грн.(ч.1 ст.41 Коексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84р. №807Х”). Притягнення до адмінвідповідальності винних осіб здійснюється в судовому порядку на підставі протоколів, складених Держінспекцією України з питань праці.

Як бути, якщо працівник і роботодавець дійшли згоди розірвати трудовий договір до дня початку роботи за ним, та в результаті наказ про прийняття на роботу анульовано?

В таких випадках формується «Скасовуюче» повідомлення на такого працівника.

Вознесенська ОДП

Show Buttons
Hide Buttons