Об’єднали зусилля громад

Україна створює все більше відходів. Сьогодні на кожного українця припадає не менш як один кубічний метр твердих побутових відходів (ТПВ) щороку. У Вознесенському районі теж  складається досить загрозлива ситуація щодо засміченості території. 9 громад Вознесенського району, включаючи місто Вознесенськ, об’єднали свої зусилля  для вирішення екологічних проблем регіону. Першим кроком було забезпечено матеріально-технічну сторону співпраці – спільними зусиллями було закуплено   70 контейнерів для м. Вознесенська та 188 контейнерів для 8 сільських рад, придбано два контейнеровози. На сьогоднішній день йде розробка схеми взаємодії громад по організації спільної системи збору та утилізації ТПВ.

 Для популяризації досвіду міжмуніципального співробітництва  нещодавно  проведено тренінг “Міжмуніципальне співробітництво в сфері вирішення проблем утилізації твердих побутових відходів в сусідніх громадах Вознесенського району”. Тренінг організовувала громадська організація “Агентство економічного розвитку” в рамках проекту “Об’єднання зусиль сусідніх громад Вознесенщини для покращення екологічної ситуації в регіоні” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства”, Міжнародного фонду “Відродження”.

Тренінг проводив експерт Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” (DESPRO) Андрій Артов. В заході взяли участь перший заступник міського голови Луков В.Д., керівник КП “Санітарна очистка міста” Ольхов О.В, голови сільських рад, керівники комунальних підприємств та члени громадських організацій Вознесенського району.

В ході тренінгу присутні дізналися про деталі поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) в малих громадах, а також про досвід використання міжмуніципального співробітництва в сфері поводження з ТПВ  громадами  різних регіонів України.

За результатами тренінгу присутні підвищили та поглибили рівень знань у сфері міжмуніципального співробітництва та роздільного збору сміття, а також спланували подальші кроки щодо розробки спільної системи поводження з твердими побутовими відходами на території 9 сусідніх громад Вознесенського району: Вознесенськ,  Білоусівка, Воронівка, Новогригорівка, Олександрівка, Прибужани, Бузьке,  Таборівка та Трикрати.

Міжмуніципальне співробітництво  є перспективним напрямком діяльності малих громад і може використовуватись для вирішення проблем не тільки в сфері утилізації сміття,  а й щодо водозабезпечення, водовідведення та інших проблем життєдіяльності громад. У разі позитивної реалізації проекту по вирішенню проблем з утилізацією твердого побутового сміття в сусідніх громадах Вознесенського району, цей досвід може бути поширений і для вирішення інших проблем регіону.

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons