Податкова інформує

Щорічний Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків»

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області повідомляє, що Територіальним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Миколаївській області  розпочався прийом заявок від платників податків на участь у Всеукраїнському рейтингу  «Сумлінні платники податків-2014», який започатковано Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» у 2011 році з метою створення сприятливих умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою та бізнесом та відзначення кращих здобутків платників податків. Завдання Рейтингу – посилення ролі та авторитету платника податків в житті країни і підвищення загальної культури сплати податків.

Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків» проводиться у два конкурсні тури: перший – на обласному (регіональному) рівні, другий тур – на всеукраїнському рівні. Прийом заявок на участь у рейтингу триватиме до 20 березня 2015 року.

Територіальне відділення ВГО «Асоціація платників податків України» в Миколаївській області запрошує підприємства краю до участі у Всеукраїнському рейтингу «Сумлінні платники податків-2014».

Свою заявку Ви можете оформити у приміщенні Центру обслуговування платників Вознесенської ОДПІ за адресою: м. Вознесенськ, провулок Братів Іпатових, 6, каб № 3.

Також, Ви можете звернутись за телефоном: (0512) 37-50-67, (0512) 37-54-47, (0512) 37-54-73.

Перший крок для виїзду за кордон – подача декларації про доходи

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області нагадує, що громадяни України, які планують виїхати за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду, подати до органів державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи. Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації перевіряє визначене податкове зобов’язання та сплату належної суми податку. У разі відсутності податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб видається відповідна довідка, що подається до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку – резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п. 179.3 ст. 179  Податкового кодексу України.

З початку року вознесенцями перераховано до бюджету 996,9 тис.грн. військового збору

Як відомо, відповідно до законодавства з серпня 2014 року в Україні було запроваджено військовий збір. Тобто, починаючи з 3 серпня з доходів фізичних осіб утримується військовий збір за єдиною ставкою – 1,5% від об’єкта оподаткування.

З 1 січня 2015 року розширено базу оподаткування військовим збором, а саме до об’єктів оподаткування цим збором включено: доходи, отримані від купівлі-продажу рухомого та нерухомого майна, оренди; виплати за авторськими договорами; доходи у вигляді процентів, дивідендів, благодійної допомоги, яка підлягає обкладенню податком на доходи; доходи у вигляді спадщини та подарунків, якщо такий дохід включено до бази оподаткування податком на доходи, у тому числі за ставкою 0%.

Станом на 13 березня 2015 року на підтримку української армії від платників м. Вознесенська та Вознесенського району вже надійшло 996,9 тисяч  гривень військового збору, у тому числі у лютому 455 тисяч  гривень.

Майже 25328,9  тис.грн єдиного соціального внеску сплатили платники Вознесенської ОДПІ

Протягом січня – лютого 2015 року фізичні та юридичні особи Вознесенської ОДПІ сплатили 22006,3 тис. грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нагадуємо, що з 1 січня 2015 року при нарахуванні заробітної плати або винагороди за цивільно-правовими договорами, ставки ЄСВ, встановлені для роботодавців – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців при виконанні ряду умов можуть застосовуватися з коефіцієнтом від 0,4 – 0,99. Ці умови передбачені Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Новий 1-ДФ

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області звертає увагу платників податків: Мінфіном України затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок його заповнення і подання податковими агентами.

Податковий розрахунок складається з двох розділів: розділ I «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку»; розділ II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір».

Вперше Податковий розрахунок за новою формою подається податковими агентами за I квартал 2015 року.

Наказ «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» набирає чинності з 01.04.2015 року.

Що необхідно знати «єдинникам» про застосування РРО

У Вознесенській ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області 13 лютого поточного року проведений семінар для платників 2-ї та 3-ї групи єдиного податку, під час якого начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Вознесенської ОДПІ Лариса Максимчук повідомила, що відповідно до останніх змін, внесених до Податкового кодексу України, переважна більшість платників єдиного податку має перейти на застосування реєстраторів розрахункових операцій.

При цьому, вимоги щодо застосування касових апаратів набирають чинності:

– для платників єдиного податку третьої групи – з 01 липня 2015 року;

– для платників єдиного податку другої групи – з 01 січня 2016 року.

При цьому, для платників єдиного податку, які використовують у своїй діяльності РРО, передбачений мораторій на перевірки. Зокрема, якщо платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 01.01.2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО відповідно до норм Податкового кодексу України.

Не застосовуватимуть реєстратори розрахункових операцій лише платники єдиного податку другої і третьої  груп (підприємці), які здійснюють діяльність на ринках, продають товари дрібно роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також всі платники єдиного податку першої групи.

На семінар були запрошені представники центрів сервісного обслуговування РРО Арташ М.О. , Вєрємєєнко В.А. (на знімку), які надали свої рекомендації щодо придбання та встановлення фіскального обладнання та  відповіли на численні запитання присутніх платників податків.

Вознесенська ОДПІ бере акцент на досудове врегулювання спірних питань

З початку 2015 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області перебувало 105 справ на загальну суму позовних вимог 47,524 млн. грн.

З розглянутих судами у січні-лютому поточного року на користь держави вирішено 9  справ на суму 867.0 тис. грн.

«Кожна справа, що розглядаєтьсявсуді, перебуває на контролі  керівництва, до судів подаються всі необхідні документи для аргументації правомірності рішень податкового органу. Але, при цьому, ми зміщуємо акцент у нашій роботі на досудове врегулювання спірних питань, які виникають із платниками податків. Зокрема, досягнуто компроміс у судовій справі та до бюджету у лютому 2015 року сплачено 28 тис.грн.», – наголошує начальник Вознесенської ОДПІ Наталія Манжелей.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons