Податкова інформує

Офіційна зарплата – не виняток, а норма життя.

Виплата заробітної плати у «конвертах» — це поширений спосіб ухилення від сплати податків. Для держави це — недоотримання належних платежів у бюджет, а для працівників — в подальшому низький рівень пенсії та соціальних гарантій. У такій ситуації винні як роботодавець, так і працівник, який погоджується отримувати «сіру» заробітну плату. Тому саме громадяни повинні ставати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин.

Начальник Вознесенської ОДПІ Наталія Манжелей в черговий раз звертається до громадян: «Вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення трудових стосунків та виплати заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно. Не залишайтесь осторонь, бо йдеться про Ваші права. Відповідно до статті 16 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» Вам надано право отримувати від страхувальника (роботодавця) підтвердження про сплату страхових внесків, а також вимагати їх сплати, у тому числі в судовому порядку. Пам’ятайте, що тільки нарахована та виплачена заробітна плата в розмірі законодавчо встановленого мінімуму дає право на врахування страхового стажу при призначенні (перерахунку) пенсії.»

Відповідально до цього питання мусять поставитися також самі роботодавці: не порушувати Закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків і зборів є грубим порушенням законодавства України і підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність.

Податковий календар на січень 2015 року.

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.

Піклуючись про рівномірне наповнення дохідної частини бюджетів, про своєчасне надходження платежів до бюджету, зобов’язання по податках слід сплатити у перші дні цього періоду, не чекаючи його останнього дня.

15 січня (четвер). Закінчується термін сплати:

– збору за провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних послуг, здійснення  торгівлі валютними цінностями (з придбанням торгового патенту) за лютий 2015 року.

Закінчується термін подання:

– звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за грудень 2014 року, якщо не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв`язку; довідки про використані розрахункові книжки.

20 січня (вівторок). Закінчується термін сплати:

– авансового внеску з єдиного податку за січень 2015 року платниками, віднесеними до 1 та 2 груп;
– єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з доходу за грудень 2014 року;
– єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з доходу фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, за IV квартал 2014 року.

Закінчується термін подання:

– декларації з податку на додану вартість за грудень 2014 року;
–  заяви про вибір квартального звітного (податкового) періоду з податку на додану вартість у 2015 році;
– копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за грудень 2014 року в електронному вигляді;
– звіту про суми збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства за грудень 2014 року;
– декларації з акцизного податку за грудень 2014 року;
– податкової декларації зі збору за користування радіочастотним ресурсом України за грудень 2014 року;
– податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за грудень 2014 року;
– звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4 (місячна)) за грудень 2014 року.

29 січня (четвер). Закінчується термін сплати:

– авансового внеску з податку на нерухоме майно юридичними особами за IV квартал 2014 року.

30 січня (п’ятниця). Закінчується термін сплати:

– податку на додану вартість за грудень 2014 року;
– збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за грудень 2014 року;
– акцизного податку за грудень 2014 року;
– збору за користування радіочастотним ресурсом України за грудень 2014 року;
– збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за грудень 2014 року;
-плати за землю за грудень 2014 року, крім громадян;
– податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за грудень 2014 року;
– авансових внесків з податку на прибуток за січень 2015 року;
– військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за грудень 2014 року.

Вознесенська ОДПІ

 

Show Buttons
Hide Buttons