Податкова інформує

ЄСВ: новації 2015 року

З початку 2015 року набрали чинності зміни у законодавстві по єдиному соціальному внеску, у зв’язку з прийняттям Закону України від 28.12.2014 № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці». Саме цій темі був присвячений семінар, які провели фахівці Вознесенської ОДПІ 29 січня поточного року. Велика зала міськвиконкому зібрала чимало платників податків, яких цікавили новації податкового законодавства.

Відкрила семінар заступник начальника Вознесенської ОДПІ Наталія Літвак, яка зазначила: «Загалом зміни направлені на збільшення надходження ЄСВ до бюджету». Вона повідомила, що підприємці на загальній системі оподаткування повинні сплачувати ЄСВ у сумі, не меншій ніж мінімальний страховий платіж (протягом 2015 року – 422.65грн). Підприємці, які не отримали доходу у звітному році, або окремому місяці звітного року, мають право сплачувати ЄСВ добровільно.

Далі начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб та майнових податків Вознесенської ОДПІ  Оксана Кравець  зазначила, що база нарахування ЄСВ (крім винагороди за ЦПД) для кожної застрахованої особи за місяць не може бути меншою за мінімальну заробітну плату. Але база нарахування ЄСВ по кожній застрахованій особі за місяць може бути менша за мінімальну заробітну плату лише при нарахуванні зарплати фізичним особам не за основним місцем роботи, тобто сумісникам. Для цієї категорії застрахованих осіб обкладатися ЄСВ буде фактично нарахована їм сума заробітної плати.

Начальник  управління доходів і зборів з фізичних осіб Вознесенської ОДПІ Лариса Максимчук зосередила увагу присутніх на тому, що удвічі збільшено штрафи. А саме:

– за несплату, несвоєчасну сплату ЄСВ (із 01.01.15 р. він становить 20% від несвоєчасно сплачених сум, раніше було 10%);

– за донарахування податковим органом або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ (із 01.01.15 р. штраф накладається в розмірі 10% зазначеної суми за кожний  повний або неповний звітний період, раніше було 5%). Обмеження цього виду штрафу 50% донарахованої суми ЄСВ збережено.

Також запроваджено штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання, подання за невстановленою формою звітності з ЄСВ. Якщо таке порушення буде встановлене вперше протягом року, штраф становитиме 10 НМДГ (170 грн.). Якщо ж платник учинить порушення повторно, то до нього буде застосовано штраф у розмірі 60 НМДГ ( 1020 грн.)

«З  1 січня 2015 року ЄСВ нараховується на зарплату та винагороди за цивільно-правовими договорами за зниженою ставкою, що визначається множенням звичайної ставки на коефіцієнт 0,4. З 01 січня 2016 року цей коефіцієнт складе 0,6», – коментує начальник відділу адміністрування єдиного соціального внеску Вознесенської ОДПІ Наталія Бровчук. Розраховувати на пільгову ставку можуть працедавці будь-якого статусу – як юридичні, так і фізичні особи. Однак, скористатися нормою щодо застосування ставки ЄСВ з коефіцієнтом 0,4 можуть лише ті страхувальники, які одночасно виконують  такі  чотири умови:

– загальна база нарахування єдиного внеску в складі зарплати та/або винагород за цивільно-правовими договорами як мінімум у 2,5 рази перевищує загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску за 2014 рік;

– середня зарплата на підприємстві збільшилась мінімум на 30 відсотків порівняно із середньою зарплатою за 2014 рік;

– середня заробітна плата на підприємстві складе не менше трьох мінімальних зарплат;

– середній платіж на одну застраховану особу після  застосування коефіцієнта становитиме не менше 700 гривень.

На завершення семінару платники податків мали змогу отримати відповіді на свої запитання від фахівців Вознесенської ОДПІ.

Подайте Декларацію про доходи не виходячи з дому

Із 1 січня 2015 року розпочалася кампанія з декларування громадянами доходів, отриманих у 2014 році. До доходів, які підлягають декларуванню, належать:

– вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

– кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм;

– кошти,одержані за межами України (іноземні доходи);

– доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого та/або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку;

– суми нецільової благодійної допомоги, що перевищує 1710 грн;

– доходи у вигляді виграшів, призів;

– доходи від продажу об’єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода;

– доходи, отримані у вигляді вартості подарунків.

Декларація подається особисто платником податківабо уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови, щодо реєстрації електронного підпису в порядку, визначеному законодавством. Усі декларанти податку на доходи фізичних осіб мають змогу заповнювати та направляти до податкової інспекції декларацію про майнови стан і доходи через інтернет. Із цією метою на єдиному веб-порталі Державної фіскальної служби України працює спеціальний сервіс “Декларування on-line”.

Для користування послугою платникам необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons