Податкова інформує

Майбутнє країни – в творах дитини

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області запрошує школярів міста Вознесенськ та Вознесенського району, які вміють малювати, писати вірші, оповідання, або мають ідеї щодо комп’ютерної анімації – взяти участь у конкурсі дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини», який організовано Державною фіскальною службою України.

Конкурс проводиться у три етапи: районний, регіональний і Всеукраїнський. Наразі проходить перший етап конкурсу, який триватиме для юних митців Вознесенщини і триватиме до 30 березня 2015 року. Участь у ньому приймають дві категорії учнів:

І  категорія:  станом на 1 січня  2015 року виповнилося  9-11 років;

ІІ  категорія: станом на 1 січня 2015 року виповнилося 12-15 років.

Конкурсанти змагатимуться між собою за трьома напрямками: художні твори; комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація); літературні твори. Усі роботи повинні базуватися на податковій та митній тематиці.

Обов’язковим атрибутом до усіх робіт має бути довідка про автора: його прізвище, повне ім’я та дата народження; місце проживання (повну адресу); коротка біографічна довідка з описом творчих здібностей, а також назва навчального закладу та контактний телефон.

Роботи, що відповідають тематиці конкурсу подаються до Вознесенської ОДПІ до 30 березня 2015 року, за адресою:  м. Вознесенськ, провулок Братів Іпатових,6. За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном  4-55-69.

 Податківці ще раз наголосили на новаціях в податковому законодавстві

Зміни в Податковому кодексі загалом не стали сюрпризом, адже ДФС анонсували їх раніше. Але у такі періоди важливо користуватися достовірною інформацією, тому фахівці  Вознесенської ОДПІ спільно із представниками ВГО «Баланс» надали свої коментарі та роз’яснення під час семінару із платниками податків Вознесенщини.

За словами заступника начальника Вознесенської ОДПІ Людмили Барбалат, 17 січня набув чинності Закон України від 25.12.2014 № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу».

Відтепер бізнес має законний механізм компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди, включно, до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ. Протягом зазначеного періоду платники за бажанням можуть подати до органів Державної фіскальної служби України уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ за будь-які податкові періоди, в яких визначити  суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з ПДВ та/або заяву відповідно до Закону. При застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5 відсотків від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов’язань. При цьому інші 95 відсотків такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.

Начальник Управління оподаткування та контролю об’єктів та операцій Вознесенської ОДПІ Алла Богровенко зосередила свою увагу на питанні електронного адміністрування ПДВ. Зазначила, що з урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України Законом № 71 від 20.12.2014 р., система електронного адміністрування ПДВ запроваджується поетапно:

З 1 січня до 1 липня 2015 року – у тестовому режимі

З  1 липня 2015 року – на постійній основі.

Починаючи з 1 січня 2015 року, всі податкові накладні/ розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронному вигляді.

З 1 лютого 2015 року обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні. Розрахунок коригування до таких податкових накладних обов’язково реєструється в ЄРПН . Термін реєстрації податкових накладних не змінився та становить 15 календарних днів з дати складання податкової накладної. Також було наголошено на застосуванні штрафів за порушення платниками податку термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Особлива увага була приділена нововведенням в частині адміністрування акцизного податку. Існуючий перелік платників акцизного податку доповнили, зокрема, суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакциз­них товарів у розмірі 5 % від обсягу реалізації.

Бухгалтер-эксперт  громадської  організаціі «Всеукраїнський бухгалтерский клуб» Марина Белименко  розповіла про податкову реформу в розрізі всіх податків і зборів. Слухачі дізналися про мораторій на перевірки суб’єктів підприємницької діяльності, про те,  що основна ставка податку на доходи фізичних осіб залишилась на рівні 15% при умові, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (12180 грн.), ставка у розмірі 20% застосовуватиметься до суми перевищення вказаного розміру. Зросла ставка податку на доходи фізичних осіб з 15 до 20% для пасивних доходів (процентів, роялті та інвестиційних прибутків).

На семінарі виступила заступник директора Вознесенського МРЦЗ Оксана Черчик, яка наголосила на обов’язку подання звітності до Центру зайнятості та пояснила новий порядок  реєстрації найманих осіб.

Прийняли на роботу працівника – повідомте податкову

Вознесенська ОДПІ звертає увагу роботодавців, що згідно змін, внесених до статті 24 Кодексу законів про працю, з 1 січня 2015 року допуск працівника до роботи здійснюється після укладення з ним трудового договору та повідомлення органу Державної фіскальної служби України про прийняття такого працівника на роботу.

До прийняття офіційно затвердженого порядку обліку найманих працівників всі роботодавці як  юридичні так і  фізичні особи – підприємці повідомляють про працівників, прийнятих на роботу з 1 січня 2015 року шляхом подання до податкової інспекції:

– листа – повідомлення довільної форми;

– копії трудового договору (для фізичних осіб – підприємців);

– копії наказу про прийняття на роботу (для юридичних осіб).

Працедавцям – фізичним особам – підприємцям не потрібно реєструвати трудові договори з найманими працівниками в службі зайнятості.

  ГРАФІК

проведення сеансів телефонного зв’язку “Гаряча  лінія” структурними підрозділами Вознесенської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Миколаївській області на лютий 2014 р.

№ п/п Дата проведення Час проведення Посада, прізвище, ім’я та по батькові Тема сеансу телефонного зв’язку № телефону
1 12.02.15 з 10,00 год. до 12,00 год. Начальник управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій  Вознесенської ОДПІБогровенко Алла Василівна Електронне адміністрування ПДВ 4-32-16
2. 17.02.15 з 10,00 год.до 12,00 год. Начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб та майнових податків управління доходів і зборів з фізичних осіб Вознесенської ОДПІКравець Оксана Віталіївна Порядок декларування доходів громадян 4-49-63
3 24.02.15 з 10,00 год.до 12,00 год. Заступник начальника Вознесенської ОДПІБарбалат Людмила Вікторівна Все про податковий компроміс 4-46-12

     Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons