Податкова інформує

Про порядок звернень громадян до Вознесенської ОДПІ та особистий прийом громадян посадовими особами податкової інспекції говорилось під час проведення телефонного сеансу «гаряча лінія»

       Начальником відділу обслуговування платників податків Вознесенської ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області Наконечним Володимиром Івановичем 15 жовтня 2014 року проведений телефонний сеанс «гаряча лінія», під час якого платники податків задавали питання щодо порядку звернень громадян до Вознесенської ОДПІ та особистого прийому громадян посадовими особами податкової інспекції. Наводимо найбільш поширені відповіді на питання:

 Чи мають право працівники органів доходів і зборів за письмовим зверненням  надати оригінали чи копії податкових повідомлень-рішень або податкових вимог, які були вже надіслані платнику податків та вважаються врученими?

Контролюючі органи за письмовим зверненням платника податків мають право надати копії податкових повідомлень-рішень або податкових вимог,  які були надіслані платникам податків та вважаються врученими. Оригінали раніше вручених платнику податків документів не надаються.

Чи мають право органи доходів і зборів надавати третім особам інформацію стосовно суб’єктів господарювання та фізичних осіб-підприємців (у т.ч. як «публічна інформація»)?

Контролюючі органи можуть надавати інформацію про платників податків третім особам лише у межах та у спосіб, передбачений Законами України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», та «Про захист персональних даних», а також Податковим кодексом України. Згідно з нормами Податкового кодексу України посадові особи контролюючих органів зобов’язані не допускати розголошення інформації з обмеженим доступом, що одержується, використовується, зберігається під час реалізації функцій, покладених на контролюючі органи.

Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.

Чи зобов’язанні органи доходів і зборів інформувати платників податків про зміни в законодавстві щодо оподаткування або порядку подання звітності?

Відповідно до п.46.6 ст.46 Податкового кодексу України  якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності. Після внесення змін до нормативно-правових актів з питань оподаткування вище зазначений орган, повинен здійснити заходи, пов’язані з оприлюдненням та застосуванням таких змін.

Чи повинен платник податків або уповноважена особа при особистому поданні звітності пред’являти органам доходів і зборів документи, що посвідчують особу (паспорт, наказ, довіреність, тощо)?

Згідно із пп.48.5.1 п.48.5 ст.48 Податкового кодексу України  податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується керівником. Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі електронного цифрового підпису платника податку. Отже, під час подання податкової декларації, розрахунку до контролюючих органів ПКУ не передбачено пред’явлення документів, що посвідчують особу.

     Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons