Податкова на зв’язку

У Вознесенській ОДПІ нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника Вознесенської ОДПІ Наталією Літвак на тему: «Актуальні питання, які сьогодні хвилюють бізнес».

Наталія Олександрівна зауважує: «Працівники Вознесенської ОДПІ щоденно спілкуються з платниками податків, а так звані «гарячі лінії» – це ефективний механізм зворотного зв’язку між ними, який відіграє роль стимулятора громадської активності, обізнаності платників податків».

Наводимо перелік запитань, які були поставлені платниками податків.

-​ При яких операціях можна не застосовувати РРО?

Відповідь: РРО і розрахункові книжки не застосовуються при операціях, не пов’язаних з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна. До якого, зокрема, відносяться: основні засоби, нематеріальні активи, продукція допоміжного та обслуговуючого виробництва, тощо. При цьому юридичні особи проводять зазначені операції з оформленням прибуткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку.

-​ Як фізична особа – підприємець може оформити трудові відносини з найманими працівниками, на підставі якого документу здійснюється їх облік?

Відповідь: Відповідно до статей 24 і 24 примітки 1 Кодексу законів про працю України наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 року № 260 було затверджено форму трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю та Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою

Цей Порядок поширюється на фізичних осіб, які використовують найману працю: фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг.

Укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох примірниках фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи.

-​ Чи обмежено в часі введення необхідності сплати військового збору?

Відповідь: Обов’язкову сплату військового збору встановлено тимчасово на термін з 3 серпня 2014 року до 1 січня 2015 року. Початок сплати припадає на дату набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» від 31.07.2014 року № 1621.

-​ Яким чином суб’єкти господарювання можуть звірити інформацію надіслану до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку?

Відповідь: Чинним законодавством не визначено порядку проведення суб’єктами господарювання звірки щодо інформації, надісланої до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку.

При цьому, для отримання інформації, яка збирається та зберігається про суб’єкта господарювання, такий суб’єкт має право звернутися до органів доходів і зборів із запитом на інформацію.

-​ Які послуги надає Акредитований центр сертифікації ключів ІДД?

Відповідь: Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту надає наступні послуги електронного цифрового підпису:

реєстрація заявників;

надання у користування надійних засобів ЕЦП;

допомога при генерації відкритих та особистих ключів;

обслуговування посилених сертифікатів ключів заявника (сертифікація відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів);

надання послуг фіксування часу;

консультативні послуги за зверненнями підписувачів.

-​ Які звернення не підлягають розгляду та вирішенню?

Відповідь: Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 Закону України «Про звернення громадян», та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

-​ Які строки сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідь: Відповідно до п.п. 265.10.1 п. 265.10 ст. 265 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

-​ Як швидко буде розглянуте повідомлення, яке платник податків подав на антикорупційний сервіс «Пульс»?

Відповідь: Сервіс «Пульс» – гаряча телефонна лінія, за якою громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкової та митниць, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. Інформація приймається цілодобово. При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи), та обов’язково зазначили назву органу податкової або митниці, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника відповідного відомства, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.

Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів. Важливим є той факт, що результати розгляду анонімної інформації не повідомляються.

Вознесенці отримали з бюджету 215,0 тисяч гривень податку

З початку року своїм правом на отримання податкової знижки скористалися 199 жителів Вознесенська та 76 жителів Вознесенського району. Їм повернуто з бюджету 215,0 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, з яких переважна більшість  через понесені торік витрати на навчання.

Вознесенська ОДПІ нагадує, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку, можуть подати декларацію протягом року. Якщо ж платник податку не скористається в 2014 році правом на податкову знижку за 2013 рік, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

У місті Вознесенськ та Вознесенському районі 50 платникам розстрочили податковий борг

З метою оздоровлення фінансового стану суб’єктів господарювання, упередження виникнення та росту податкового боргу, з початку  року із платниками Вознесенщини укладено 50 договорів про розстрочення грошових зобов’язань на загальну суму 1740 тис. грн., в т.ч. 19 договорів на 723,0 тис.грн. з податку на додану вартість.

Станом на 1 вересня вже сплачено 1337,0 тис. грн. розстрочених сум, в т.ч. достроково  – 13,7 тис.грн.

За словами начальника відділу погашення заборгованостей Вознесенської ОДПІ Дениса Хімій, застосування процедури розстрочення надає можливість платнику не тільки своєчасно виконувати свої зобов’язання перед державою, а й уникнути застосування штрафних  фінансових санкцій за порушення платіжної дисципліни. Шляхом проведення часткових  розрахунків з бюджетом, платники отримують можливість вийти із скрутного фінансового становища, залишитися платоспроможними, зберегти робочі місця.

Відповідно до ст.100 Податкового кодексу України платник податків має право звернутися до податкового органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу, а також надати відповідні докази та економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов’язань або податкового боргу. Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 року №574.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons