Податкова повідомляє

Про особливості встановлення ставок податків та зборів

Про податкові новації йшла мова під час семінару, який відбувся в приміщенні Вознесенської ОДПІ 21 січня 2015 року за участі начальника Вознесенської ОДПІ Манжелей Н.І., заступника начальника Вознесенської ОДПІ Літвак Н.О., заступника голови Вознесенської РДА Козуб О.О., заступника начальника Управління Держземагенства у Вознесенському районі Безкровної Н.В., начальника відділу адміністрування податків з фізичних осіб та майнових податків  Вознесенської ОДПІ Кравець О.В., головного державного інспектора відділу адміністрування податку на прибуток, місцевих, рентних та неприбуткових зборів та платежів Вознесенської ОДПІ Куделі В.О..

Метою зібрання стало роз’яснення сільським головам та землевпорядникам  положень законів України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» і «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Зокрема, начальник Вознесенської ОДПІ Наталія Манжелей зробила детальний аналіз усіх видів податків, які є складовими частинами бюджету Вознесенського району.

Під час семінару звернуто увагу на те, що відповідно до п. 12.4 ст. 12 Податкового кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад щодо податків і зборів, належить встановлення ставок місцевих податків та зборів у межах ставок, визначених ПКУ.

Начальник відділу адміністрування податків з фізичних осіб та майнових податків  Вознесенської ОДПІ  Оксана Кравець проінформувала присутніх про нововведення, які стосуються особливостей встановлення ставок єдиного податку з фізичних осіб, оподаткування нерухомості, відмінної від  земельної ділянки, місцевих платежів тощо, словом те, чим повсякчас опікуються органи місцевого самоврядування.

Головний державний інспектор відділу адміністрування податку на прибуток, місцевих, рентних та неприбуткових зборів та платежів Вознесенської ОДПІ  Вікторія Куделя повідомила про скасування збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності та звернула увагу, що із 1 січня 2015 року отримувати торгові патенти не доведеться.

Особливу увагу приділила податку на землю та зміни, яки стосуються фіксованого сільськогосподарського податку. Що стосується фіксованого сільськогосподарського податку, то у новій редакції ПКУ главу 2 «фіксований сільськогосподарський податок» виключено, та внесено зміни до ст. 291 ПКУ, згідно з якими до суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності четвертої групи належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Наприкінці  семінару очільник  рекомендувала сільським радам переглянути, прийняти та оприлюднити відповідні рішення на 2015 рік в зв’язку із змінами до законодавства.

 Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons