Податкова повідомляє

Про новації податкового законодавства за «круглим столом»

Головою комісії з реорганізації Вознесенської ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївської області, заступником начальника Вознесенської ОДПІ Наталією Літвак  14 лютого поточного року   проведено засідання  „круглого столу” з представниками суб’єктів підприємництва на тему: „Новації податкового  законодавства в 2015 році. Податковий компроміс. Антикорупційний електронний сервіс «Пульс». Декларування доходів громадян за 2014 рік.»

У своєму виступі Наталія Літвак звернула увагу на основні зміни Податкового кодексу України, особливості податкового компромісу – принципово нового поняття у кодексі, податкових перевірок, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також про антикорупційний сервіс  «Пульс», декларування доходів громадян за 2014 рік та право платників на податкову знижку. Чимало дискусійних запитань викликав нововведений акцизний податок. Також збільшились розміри земельного податку.

Щодо спеціальної процедури адміністрування податку на додану вартість, то  у Податковому кодексі передбачається тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого до 1 липня 2015 р.

Вчителю, долучись до кампанії декларування доходів громадян!

Податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, слід подати до 1 травня до податкових інспекцій за місцем реєстрації. Обов’язок із подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:

– отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався;

– отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);

– отримання іноземних доходів.

Начальник управління доходів і зборів фізичних осіб Вознесенської ОДПІ Лариса Максимчук закликає громадян задекларувати свої доходи та нагадує вчителям: якщо викладач-репетитор у 2014 році не був зареєстрований суб’єктом підприємницької діяльності, та надавав репетиторські послуги фізичним особам, він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 15% та/або 17% в залежності від розміру бази оподаткування в календарному місяці. Репетитор, що забезпечує себе роботою самостійно, може сплачувати додаткові кошти для майбутнього пенсійного забезпечення.

До послуг репетиторства відноситься: підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо.

Шановні вчителі! Будьте у всьому прикладом для своїх учнів, чесно та  свідомо виконуйте свій громадянський обов’язок, декларуйте доходи отримані від репетиторської діяльності.

Звертаємо увагу, що в період деклараційної кампанії у Вознесенській ОДПІ на декларантів чекатимуть у Центрі обслуговування платників за адресою: м. Вознесенськ, пров. Братів Іпатових,6. Саме тут Вам нададуть необхідну консультаційну допомогу та роз’яснення.

Довідки за телефоном 4-55-69, 4-46-79

Підприємцям, що здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів, необхідно подати декларацію до 20 лютого

Першу подачу декларації за січень 2015 року платники акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів зобов’язані здійснити не пізніше 20 лютого 2015 року.

Факт подачі декларації означає автоматичну реєстрацію платником акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Платникам акцизного податку варто врахувати, що декларація подається до податкових інспекцій, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на території яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Сплатити суму акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень 2015 року суб’єкт підприємництва повинен не пізніше 2 березня 2015 року до місцевого бюджету адміністративно-територіальних одиниць, де розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

Нагадаємо, що акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів сплачується з 1 січня 2015 року за ставкою 5 відсотків.

Податковий компроміс вже приніс до бюджету 29.5 тис. грн.

З дня набрання чинності закону України про податковий компроміс до Вознесенської ОДПІ надійшло 2 заяви від підприємств м. Вознесенська.

За словами Людмили Барбалат, заступника начальника Вознесенської ОДПІ платникам вигідно скористатися податковим компромісом, так як їхня діяльність буде по суті декриміналізована. Підприємство автоматично буде захищене від будь-якої відповідальності.

На сьогодні вже погоджено застосування податкового компромісу одного  суб’єкта господарювання на суму 589.7 тис. грн. (основного платежу).

За результатами погоджених заяв платниками вже сплачено до бюджету 29,5 тис. грн.(5% ).

Нагадаємо, що при застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов’язань. При цьому інші 95 % такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.

Затверджено нову форму декларації акцизного податку

Вознесенська ОДПІ  повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. №14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.01.2015 року за  №105/26550 затверджено нову форму декларації акцизного податку, а також Порядок її заповнення та подання,  в тому числі з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Декларація складається із загальної частини, що містить необхідні обов’язкові реквізити платника, та шести розділів, що складаються платниками залежно від виду підакцизних товарів, додатків розрахунків для обчислення суми податку залежно від виду встановлених ставок акцизного податку, а також розділу, що заповнюється працівниками Державної фіскальної служби України після подання Декларації.

Вказана звітність платниками акцизного податку подається до податкової інспекції за місцем реєстрації щомісяця, не пізніше 20 числа наступного звітного періоду. Місцем реєстрації платника, що є суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, є місцезнаходження пункту продажу товарів.

Відомості, наведені в Декларації, повинні підтверджуватися первинними документами та даними бухгалтерського обліку.

Вознесенська ОДПІ провела семінар «Новини податкового законодавства в частині заповнення податкової звітності у 2015 році»

За останні чотири тижні Вознесенська об`єднана державна податкова інспекція провела вже четвертий масштабний семінар, присвячений реформуванню оподаткування.

Цього разу актова зала Вознесенської ОДПІ зібрала близько 100 осіб (головні бухгалтери підприємств, фізичні особи-підприємці Вознесенщини).

Податківці розповіли про особливості заповнення декларації з акцизного податку, справляння податку на доходи фізичних осіб у 2015 році, заповнення податкового розрахунку за формою № 1 ДФ, справляння військового збору.

Такі заходи як семінари йдуть на користь як платникам, так і самим податківцям, – говорить заступник начальника Людмила Барбалат. – Перші, отримуючи інформацію про тонкощі реформування оподаткування і стаючи більш обізнаними, допускатимуть менше помилок у своїй підприємницькій діяльності, а фахівці інспекції – щоразу, готуючись до семінару, актуалізують і поглиблюють свої знання.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons