Повідомлення Вознесенської ОДПІ

Спілкування «на рівних» – черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча» лінія

провела начальник Вознесенської ОДПІ

Проведення сеансів телефонного зв’язку «гаряча» лінія проводиться працівниками Вознесенської ОДПІ для оперативного роз’яснення «найгарячіших» питань платників податків. Як свідчить практика сеанси «гарячої лінії» користуються великим попитом серед платників Вознесенщини.

У Вознесенській ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Застосування основних положень Податкового кодексу в обчисленні та адмініструванні податків. Методи протидії проявам корупційних діянь в органах ДФС». На запитання абонентів відповідала  начальник Вознесенської ОДПІ – Наталія Манжелей (на знімку). Наводимо перелік запитань, які були поставлені платниками податків.

– Чи необхідно ФОП, яка знаходиться на загальній системі оподаткування застосовувати РРО?

– Суб`єкти господарювання – фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг), а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

– Що собою представляє сервіс «Пульс»?

– Сервіс «Пульс» – це телефонна лінія (044) 284-00-07, за телефоном якої громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників фіскальної служби, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю чи митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Яким чином можна повідомити в податкову інспекцію про факти порушення роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці?

– Про факти порушення роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці, використання праці нелегалів та виплати заробітної плати «в конвертах» тощо, громадяни можуть повідомити до Вознесенської  ОДПІ за тел. 4-46-79 або особисто звернутись зі своїми проблемами чи з питань застосування трудового законодавства в робочі дні з 9 до 18 години (в п’ятницю – до 16 год. 45 хв.) за адресою: м. Вознесенськ, пров. Братів Іпатових,6.

Оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку і офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна заробітна плата, не нижча від визначеної законом рівня.

– Чи вживаються в органах Державної фіскальної служби України заходи протидії корупції?

– Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів ДФС, а запорука успіху у боротьбі з корупцією – прозорість та відкритість. Курс на активну співпрацю з громадськістю, налагодження партнерства з бізнесом, створення таких умов для підприємств, аби їх робота з податковими органами була простою, зрозумілою та прозорою – ось одні з основних шляхів до зменшення, а згодом і повного викорінення корупційних правопорушень. З метою недопущення корупційних діянь та інших правопорушень працює антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Він працює у вигляді прямої телефонної лінії за принципом call-back – податківці не тільки приймають звернення, але й повідомляють платникам про результати перевірки та вжиті заходи.

Як впливає зарплата в «конверті» на розмір пенсії?

– У разі, коли працівник отримує зарплату в «конверті» і роботодавець не сплачує за такого працівника податки до бюджету та страхові внески до Пенсійного фонду, цей період не буде врахований до страхового стажу найманого працівника та, відповідно, не зарахується при визначенні розміру пенсії, через що вона буде меншою, ніж повинна бути.

Сьогодні існує багато випадків, коли працівники отримують офіційну зарплату на рівні або меншу за мінімальну, а решту зарплати – в «конверті». Це явна ознака прихованої зайнятості, коли людей оформлюють на роботу погодинно, проставляють у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день. З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові відносини з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Від несплати податків і внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень доходів до бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.

Наймані працівники мають усвідомлювати вимоги чинного законодавства та дбати про своє майбутнє. Необхідно вже зараз відстоювати свої конституційні права – вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати податків до бюджету і внесків до Пенсійного фонду України з усієї суми отриманого заробітку.

Виплата заробітної плати в «конвертах» – загальна проблема, яку вирішують спільними зусиллями

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, що поєднує інтереси працівників, роботодавців, держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. На жаль, доволі часто нині доводиться зустрічатися з таким явищем як виплата зароблених коштів у «конверті».

Враховуючи актуальність питання легалізації доходів громадян та перерахування податків і зборів до бюджету, фахівцями Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області постійно проводиться аналітична та перевірочна робота суб’єктів господарської діяльності як фізичних так і юридичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

За результатами проведеного аналізу Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1-ДФ за 2014 рік простежується тенденція щодо зменшення кількості суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які виплачуть заробітну плату у розмірах нижче законодавчо встановленого рівня.

З категорією платників, які виплачували заробітну плату у розмірі нижчому законодавчо встановленого рівня, проводиться роз’яснювальна робота по питанню додержання чинного законодавства про оплату праці.

За січень – березень 2015 року відділом контрольно-перевірочної роботи суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб – підприємців  по Вознесенській ОДПІ (враховуючи Новоодеське, Єланецьке та Веселинівське відділення Вознесенської ОДП)проведено 138  документальних перевірок (планових та позапланових) з питання дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, збору за першу реєстрацію транспортного засобу, військового збору. З них, порушення встановлено у 11 випадків. За результатами проведених перевірок з початку року донараховано 60,43  тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області звертається до громадян з нагадуванням, що кожен, хто вступає у трудові відносини з роботодавцем, має усвідомлювати, що забезпечення трудового стажу, розмір Ваших пенсій та інших соціальних гарантій залежить від розміру офіційної заробітної плати. Пам’ятайте, що Ваш майбутній добробут закладається сьогодні!

Звіт про суми нарахованого єдиного внеску за новою формою подається за травень

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року №436 затверджено новий Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Проте зазначаємо, що звітність за новою формою подаватиметься платниками єдиного внеску, починаючи з 1 червня 2015 року (тобто звіти за травень 2015 року).

Нагадуємо, що страхувальники, для яких звітним періодом є календарний місяць, зобов’язані формувати та подавати до фіскальних органів Звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.

ГРАФІК

проведення сеансів телефонного зв’язку “Гаряча  лінія”

структурними підрозділами Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області

на червень  2015 року

 

№ п/п Дата проведення Час проведення Посада, прізвище, ім’я та по батькові Тема сеансу телефонного зв’язку № телефону
1 09.06.2015 з 10 до 12 Начальник управління доходів і зборів фізичних осіб Максимчук Лариса Ігорівна Застосування РРО платниками єдиного податку 4-46-79
2 16.06.2015 з 10 до 12 Начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів                                                                                          Домущей Валентина Георгіївна Електронний кабінет платника податків 4-21-74
3 19.06.2015 з 10 до 12 Начальник відділу податку на прибуток, місцевих, ресурсних, рентних, та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб Тютюрова Ірина Анатоліївна Рентна плата за спеціальне використання води 4-49-47

  Вознесенська ОДПІ

 

Show Buttons
Hide Buttons