Повідомляє податкова

Напередодні дня підприємця в приміщенні Вознесенської ОДПІ

відбулося засідання «круглого столу»

Головним завданням органів Державної фіскальної служби є забезпечення прогнозованого, ритмічного і стабільного наповнення державного та місцевих бюджетів. Робота Вознесенської ОДПІ націлена на розвиток та зміцнення партнерських відносин  з представниками бізнесових структур району. Конструктивна співпраця з платниками податків на засадах довіри та взаємодопомоги, покращення якості їх обслуговування, зниження адміністративного тиску сприяють наповненню бюджету та забезпеченню соціального захисту громадян.

Так, нещодавно відбулось засідання «круглого столу» за участі начальника Вознесенської ОДПІ Наталії Манжелей на тему: «Стабільне наповнення бюджету за рахунок підвищення добровільної та своєчасної сплати податків».

На початку зустрічі були підбиті підсумки роботи за вісім місяців поточного року.  За словами керівника інспекції Манжелей Н.І. , станом на 01 вересня 2015 року на обліку у Вознесенській ОДПІ (включаючи Новоодеське, Єланецьке та Веселинівське відділення) знаходиться 8994 суб’єктів господарської діяльності, з них: по місту Вознесенську 709 юридичних осіб та 2849 фізичних осіб; по Вознесенському ройону 540 юридичних осіб та 762 фізичних осіб.

Наталія Іванівна зазначила, що  за 8 місяців 2015 року платники Вознесенської ОДПІ сплатили до Зведеного бюджету   181883,9 тис.грн. Розрахункова база виконана на 112 відсотків. Вознесенською ОДПІ за 8 місяців 2015 року  було вжито  комплекс  організаційних та  практичних заходів, що  дало змогу  забезпечити надходження  до загального фонду державного бюджету в сумі 57928,2 тис.грн.. Виконання за звітний період  склало 110,8 відсотків, понад завдання надійшло 5637,0 тис.грн. Значні надходження до  загального фонду державного бюджету склали такі податки, зокрема:

податок на додану вартість  19211,8 тис.грн.; податок на прибуток  5967,2 тис.грн.; військовий збір 7467,3 тис.грн.; збір за спеціальне використання води 319,5 тис.грн.

Наповнення місцевих бюджетів є також одним із важливих завдань, адже ці кошти в подальшому направляються на розвиток району та підтримку соціальних програм. До місцевих бюджетів за січень – серпень 2015 року надійшло 123955,7 тис. грн., що на  14226,7 тис. грн. більше ніж за відповідний період 2014 року.

Основним джерелом наповнення місцевої скарбниці залишається податок на доходи фізичних осіб, надходження  якого  складають 63132,5 тис.грн., або 50,9 відсотків усіх платежів до місцевої казни. Наступною за розміром є плата за землю. Власники землі та землекористувачі сплатили до бюджету 26317,3 тис.грн. По єдиному податку від платників надійшло 9569,0 тис.грн.,що більше на 461,9 тис.грн. відповідного періоду 2014 року. Надходження від акцизного податку за вісім місяців склали 11355,1 тис. грн..

Ці показники роботи свідчать про відповідальність представників підприємницької спільноти перед державою у наповненні бюджету та забезпеченні безперебійного виконання нею своїх функцій в складних реаліях економічного сьогодення.

На завершення зустрічі Наталія Манжелей (на фото) привітала  з професійним святом підприємців та відзначила важливу роль підприємництва в різних сферах нашого життя.

“Бути підприємцем — це особливий труд, де успіх залежить від власних сил, розуму та вміння будувати бізнес. Сьогодні за підприємництвом – майбутнє, адже не секрет, що підприємці є головною рушійною силою будь-якої економіки” – сказав начальник Вознесенської ОДПІ. Вона  побажала присутнім мирного неба, міцного здоров’я, благополуччя, реалізації ідей та проектів, нескінченої ділової енергії, впевненості у власних силах, надійних партнерів і подальшого процвітання.

Дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади  звільнено від плати за землю

Законом  України від 17 липня 2015 року №654 внесено зміни до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності.

Змінами звільнено  від сплати земельного податку  дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (пп. 282.1.4 ст. 282  Податкового кодексу).

Законом також  доповнено перелік об’єктів нерухомості, що не є об’єктами оподаткування. До таких  тепер  віднесено будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх  послуг (пп. 266.2.2 ст. 266  Податкового кодексу).

Закон набрав чинності 1 вересня 2015 року. Телефон для довідок 4-49-47.

 ДО УВАГИ  ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ 4 ГРУПИ (ПЛАТНИКИ ФСП)!

Вознесенська ОДПІ повідомляє: Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.205 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку 4 групи » (далі  – наказ №578), який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 07 липня 2015 року за №799/27244, затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи. Відповідно до п. 4 наказу 578 цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (опубліковано в Офіційному віснику України від 28.07.2015 №57).

На сьогодні платниками єдиного податку четвертої групи подано податкові декларації  з фіксованого сільськогосподарського податку ,згідно яких  податкові зобов’язання нараховуються помісячно.

Платникам єдиного податку 4 групи  необхідно в термін до   30.09.2015року :

1) подати уточнюючі податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 рік (старого зразка) із заповненням розділу «нараховано до зменшення податкового зобов’язання», що унеможливить виникнення штучного податкового боргу та умовно нарахованих штрафних санкцій;

2) подати «звітну» декларацію платника єдиного податку четвертої групи (нового зразка) на 2015 рік за формою, затвердженою наказом №578  з поквартальним нарахуванням податку. Телефон для довідок: 4-49-47; 4-21-74.

 Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons