Статистика знає все

Демографічна ситуація у місті Вознесенську за 2013 рік. Управління статистики у Вознесенському районі повідомляє, що за попередніми даними станом на 1 січня 2014 року у м. Вознесенську, за оцінкою, проживало 36,2 тис.осіб. Внаслідок демографічних процесів, які відбулися упродовж року, чисельність наявного населення зменшилась на 421 особу. Основним чинником зменшення кількості жителів лишається природне скорочення, яке становило 260 осіб, зафіксовано також міграційне скорочення – 161 особа. Протягом 2013 року було зареєстровано 439 народжених, що на 42 маляти менше, ніж за 2012 рік. Кількість померлих збільшилась на 46 і становила 699 осіб.

 Оплата та заборгованість населення за житлово-комунальні послуги. У 2013 році населенню міста нараховано до сплати за житлово-комунальні послуги (без урахування сум субсидій та пільг) 30,3 млн.грн. Оплачено населенням міста, включаючи погашення боргів попередніх періодів, 30,7 млн.грн. Рівень сплати житлово-комунальних послуг склав 101,1% (за рахунок погашення боргів попередніх періодів). За видами послуг найвище його значення зафіксовано за послуги по газопостачанню – 103,6%, найнижче – за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання – 84,8%. Заборгованість населення міста з оплати житлово-комунальних послуг упродовж грудня 2013р. зменшилась на 1,3% і на кінець місяця становила 3,5 млн.грн. Термін заборгованості населення був 1,4 місяця. На кінець грудня 2013р. борг за 3 місяці і більше мали: за централізоване опалення та гаряче водопостачання – 58,8% власників особових рахунків; утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 16,5%; газопостачання – 13,7%; вивезення побутових відходів – 10,9%; централізоване водопостачання та водовідведення – 6,2%. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.03 № 976 “Про затвердження порядку погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги” у 2013 році укладено 46 договорів щодо погашення заборгованості на суму 91,2 тис.грн. Сума внесених платежів по всіх договорах, які були укладені у цьому та попередніх роках, становила 93 тис. грн.

Реалізація промислової продукції підприємствами міста. За даними Головного управління статистики, у 2013р. підприємствами міста Вознесенська реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 395,8 млн.грн. Майже весь обсяг реалізованої продукції по місту представлений продукцією переробної промисловості (96,3%). У реалізованій продукції переробної промисловості значну частку займає текстильне виробництво та виробництво одягу, шкіри, виробів із шкіри та інших матеріалів – 67,7%. Питома вага продукції міста в загальнообласному обсязі реалізації становить 1,8%. У розрахунку на одного мешканця міста обсяг реалізованої промислової продукції склав 10,8 тис.грн. В середньому по області цей показник становив 18,4 тис.грн.

Діяльність підприємств сфери послуг. За даними управління статистики 2013 р. обсяг реалізованих послуг (включаючи ПДВ), наданих підприємствами сфери нефінансових послуг різним споживачам, по м.Вознесенську склав 120 млн.грн., з нього реалізація послуг підприємствам і організаціям становила 105 млн.грн. (87,5%). В структурі обсягу реалізованих послуг за видами економічної діяльності, найбільшу частку (66,4%) займають послуги допоміжного обслуговування наземного транспорту, водночас, менше 0,1% належить послугам: з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів; з ремонту обладнання зв’язку; діяльності у сфері архітектури; діяльності у сфері бухгалтерського обліку і аудиту, консультування з питань оподаткування; з ремонту електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення; діяльності у сфері права.Населенню торік реалізовано послуг на 15 млн.грн. У розрахунку на одного мешканця міста обсяг реалізованих послуг склав 3,3 тис.грн. За основним видом економічної діяльності для різних споживачів виконано 4,6 млн. замовлень. Середня вартість одного замовлення у 2013р. становила 26 грн. Частка реалізованих послуг підприємствами міста в загальнообласному обсязі реалізації становить 1,8%.

Заробітна плата та стан її виплати у 2013 році. За даними управління статистики номінальна середньомісячна заробітна плата штатного працівника (на підприємствах, установах, організаціях та відокремлених підрозділах з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) за 2013 рік по місту Вознесенську склала 2426,56 грн., що на 4,4% більше ніж у 2012 році. Розмір заробітної плати на 21,6% менше ніж по області, та при цьому,  майже в 2 рази вище законодавчо встановлених державних соціальних гарантій, а саме рівня мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатної особи (1218 грн.). Середньооблікова кількість штатних працівників по місту Вознесенську за 2013 рік становила 7403 особи, або 3,2% від середньообласного показника та порівняно з відповідним періодом минулого року зменшилась на 3%.

Упродовж 2013 року адміністрацією підприємств діяла практика використання робочої сили у режимі неповної зайнятості. Так, кількість працівників, які перебували у відпустках з ініціативи адміністрації без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт) склала 129 осіб (1,7% середньооблікової кількості штатних працівників). Крім цього, були працівники, які перебували у режимі неповного робочого дня (тижня) з економічних причин, їх кількість склала 1418 осіб (19,2% середньооблікової кількості штатних працівників).

Згідно наданої державної статистичної звітності (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб-підприємців), заборгованість із виплати заробітної плати впродовж грудня 2013 року залишилася без змін і на 1 січня 2014 року становила 373,4 тис.грн., що на 66,7% або на 749 тис.грн. менше обсягу заборгованості на початок 2013 року. Вся сума заборгованості із виплати заробітної плати припала на підприємства щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. Питома вага суми невиплаченої заробітної плати по місту Вознесенську в загальному показнику по Миколаївській області становила 0,8%.

Капітальні інвестиції в місті Вознесенську у 2013 році. За попередніми даними Головного управління статистики, у 2013 році підприємствами та організаціями міста Вознесенська за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 49,8 млн.грн. капітальних інвестицій, що складає 1,1% загальнообласного обсягу капітальних інвестицій. В розрахунку на одну особу цей показник становить 1367,2 грн., в середньому по області – 3917,8 грн.

Л.В. Отрєп’єва, начальник  управління  статистики у Вознесенському районі

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons