Творці природи

Професія лісівника чи не одна з найстаріших в Європі. Лісничий – лісівник одна з найблагороднішних мирних професій. Але не всі здатні по-справжньому оцінити його роботу, часто нищать те, що вони посадили і виростили. Корпус лісничих ДП «Вознесенське ЛГ» – це Рузяк С.В., Савчин В.С , Гончаренко В.О,  Леонтюк М.В. та їх команда – помічники лісничих, майстри лісу. Сторонній людині навіть важко уявити, скільки труднощів і перешкод щоденно виникає на шляху сучасного лісничого. Важко навіть перерахувати всі його обов’язки.

 Він мусить займатися лісовирощуванням і лісозаготівлями, охороною лісу, переробкою деревини і побічним користуванням (заготівля дикорослих ягід, заготівля сіна, лікарської сировини та ін.), ремонтом лісових шляхів, землеробством, пропагандою ідей охорони і примноження лісових багатств.

 Специфіка роботи лісничого така, що він змушений працювати, як правило, без вихідних. Ось і зараз проводяться рубки формування – догляду за лісом – прочищення, проріджування, прохідні рубки та санітарно – оздоровчі заходи – вибіркові санітарні рубки, очистка лісу від захаращення. Всю деревину реалізуємо населенню, організаціям району. В останні роки відмічається тенденція всихання насаджень. Причини різні. Це і кліматичні зміни – засухи, вік стиглості порід, антропогенний фактор і ін. Завдання лісівників – своєчасно провести обстеження цих насаджень і виконати відповідний захід, та не допустити появи осередків шкідників.

Тому головною метою для них було і залишається вирощування високопродуктивних деревостанів, їх охорона та раціональне використання. Успішно виконувати ці завдання-священний обовязок лісничого перед нинішнім і майбутнім поколіннями.

Т. Плетень, Інженер лісового господарства ДП «Вознесенське ЛГ»

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons