Вознесенськ. Інформує податкова

Про порядок нарахування та сплати ЄСВ розповіли у податковій

У Вознесенській ОДПІ днями відбувся черговий семінар під час якого присутні мали змогу отримати відповіді фахівців на свої питання щодо нарахування та сплати ЄСВ.

Начальник Управління доходів і зборів з фізичних осіб Лариса Максимчук нагадала, що  20 вересня 2015 року набув чинності Закон України від 17 вересня 2015 року № 704-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік». Зокрема Законом передбачено, що з 1 вересня поточного року мінімальна заробітна плата  у розрахунку на місяць становить 1378 гивень.

Далі звернула увагу присутніх на те, що з підвищенням розміру МЗП підвищується мінімальний розмір ЄСВ для підприємців і фізосіб, що займаються професійною діяльністю. Для ФОП-загальносистемників базою нарахування ЄСВ є чистий оподатковуваний дохід, що ділиться на кількість календарних місяців, протягом яких його отримано. За «прибуткові» місяці сплачують ЄСВ в розмірі не менше мінімального страхового внеску (МЗП х ставку ЄСВ). Добровільно можна сплатити ЄСВ і за безприбутковий місяць, але при цьому його розмір також має бути не менше мінімального страхового внеску. Єдинники повинні сплачувати ЄСВ за кожен місяць (незалежно від отриманого доходу). Суму ЄСВ вони визначають самостійно, але вона має бути не менше мінімального страхового внеску. Незалежні професіонали сплачують ЄСВ за ті місяці, в яких отримано дохід у розмірі не менше розміру мінімального страхового внеску. Як і в загальносистемників, у них є можливість сплатити ЄСВ за безприбуткові місяці за тими самими правилами. Мінімальні розміри ЄСВ для ФОП і незалежних професіоналів залежать від видів страхування. Максимальний розмір бази нарахування ЄСВ для ФОП і незалежних професіоналів також підвищився і становить 23426 грн.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons