Вознесенськ. Лісгосп інформує

Увага: пожежонебезпечний період!

Останнім часом ліси Вознесенщини потерпають від лісових пожеж, які виникають від необережного поводження з вогнем населення або умисних підпалів.

В зв’язку з настанням високої пожежної небезпеки в лісах  ДП «Вознесенське лісове господарство» попереджає жителів та гостей міста, що розпалювання багаття, паління цигарок, спалювання сухостою спричиняють небезпечну ситуацію для лісових насаджень.

Також адміністрація підприємства висловлює подяку командиру В/ч А2734 Сафтенко А.А. та особовому складу, керівнику Кузик В.О та працівникам ПП «Антарес», які приймали участь в гасінні лісової пожежі в кварталі 7 Прибузького лісництва (р-н військової частини с. Бузьке), та допомогли уникнути більш важких наслідків, для лісових насаджень та будинків, які розташовані поряд з лісом.

При виявленні пожежі телефонуйте за номерами 101, 5-22-63, 5-24-15.

 

Щодо інформування населення про проведення господарських заходів в лісах

У зв’язку з пріоритетною увагою суспільства до проблем охорони, раціонального використання  лісових ресурсів і збереження довкілля, з метою недопущення викривлення враження громадськості щодо діяльності лісогосподарської галузі, державне підприємство «Вознесенське лісове господарство» роз’яснює, що лісогосподарські заходи в лісових насадженнях   (рубки лісу) проводяться лише на тих ділянках, що потребують невідкладних лісогосподарських заходів, так як в них виявлені осередки шкідників чи хвороб лісу. Рішення щодо доцільності і необхідності проведення рубок на території лісових масивів району приймається компетентною комісією, до складу якої входять спеціалісти всеукраїнського об’єднання «Укрдержліспроект», регіональної служби лісозахисту,  обласного управління лісового та мисливського господарства, спеціалістів лісгоспу, за погодженням з обласним управлінням охорони навколишнього природного середовища. Після обстеження ділянок видаються спеціальні дозвільні документи – лісорубні квитки.

Таким чином, перед призначенням ділянки в відповідну рубку, вона проходить детальне обстеження, враховуються всі позитивні зміни, що відбудуться після проведення заходу, та негативні наслідки, що можуть мати місце у разі бездіяльності лісогосподарського підприємства, навіть таких як загибель насадження та загроза в пошкодженні чи ослабленні сусідніх ділянок лісу, через розповсюдження осередків шкідників чи хвороб лісу.

Також ДП «Вознесенське лісове господарство» надає анонс – інформацію про місця запланованих  лісогосподарських заходів (рубок лісу)в жовтні – грудні поточного року, на території району в розрізі сільських рад:

– Бузька сільська рада – урочище «Бузькі хутори»;

– Дорошівська сільська рада – урочище «Гнилий Єланець»;

– Вознесенська сільська рада – урочище «Рацинська дача»;

– Щербанівська сільська рада – урочище «Східне»;

– Яструбинівська сільська рада – урочище «Яструбинове»;

– Мічурінська       сільська рада – урочище « Трудове»;

– Агрономійська сільська рада – урочище «Олександрівська дача»;

– Новосілківська  сільська рада – урочище «Новосілки»;

– Любоіванівська сільська рада – Урочище « Корабельна дача».

Крім того, спеціалістами лісгоспу проводиться значна робота по охороні земель державного лісового фонду від самовільних рубок. Працює спеціальна рейдова бригада, проводяться рейди з залученням представників міліції, екологічної інспекції.

Закликаємо всіх мешканців району  бережно ставитись до лісу, лісових насаджень на території району. Якщо Вам відомо про факти незаконної вирубки лісу, засмічення лісів, інші лісо порушення, повідомте за телефоном 5-53-45, 5-22-63. Сподіваємось на порядність громадян по відношенню до навколишнього природного середовища та співпрацю.

 

Шановні мешканці!

Незважаючи на зниження середньодобової температури в  південному регіоні України продовжується спостерігатись високий рівень пожежної небезпеки через  вітряну, посушливу погоду. В зв’язку з цим, державне підприємство «Вознесенське лісове господарство» попереджає: відвідування лісових масивів, розведення в них багать категорично заборонено!  Бережімо природу!

 

Адміністрація ДП «Вознесенське ЛГ»

Show Buttons
Hide Buttons