Вознесенська ОДПІ інформує

Декларуєте доходи за минулий рік – не забудьте про військовий збір

Кампанія декларування у 2016 році має свої відмінності від попередніх років. Відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 01.01.2015 р. доходи фізичних осіб оподатковуються військовим збором. Тому за підсумками 2015 року фізичні особи визначають податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.

Звертаємо увагу, що податком на доходи фізичних осіб оподатковується загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи. До нього включаються доходи отримані від особи, яка не є податковим агентом. Такі доходи також є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5 відсотки об’єкта оподаткування.

Нагадаємо ряд операцій, доходи від здійснення яких необхідно задекларувати не пізніше 03 травня 2016 року, та сплатити з них податок на доходи фізичних осіб й військовий збір. Це, зокрема, доходи від здавання в оренду майна фізичним особам; доходи у разі успадкування майна чи отримання подарунків не від членів сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення; отримання доходів у вигляді процентів по боргових цінних паперах; отримання інвестиційного прибутку від продажу фізичною особою інвестиційних активів; іноземні доходи тощо.

Наближається  термін сплати авансового внеску з ПДФО підприємцями

на загальні й системі оподаткування

Вознесенська ОДПІ нагадує, що починаючи з 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами підприємцями на загальній системі оподаткування розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.

Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).

Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Таким чином, для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, граничний термін сплати авансового внеску з ПДФО за 1-й квартал поточного року  – 19.04.2016 року.

Подання Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій

(розрахункових книжок) за оновленою формою  № ЗВР – 1

Вознесенська ОДПІ звертає увагу: з 11.03.1016 р. набрав чинності Наказ Мінфіну від 21.01.2016 № 13, яким затверджено звітність, пов’язану із використанням КОРО (РК).
До 2016 року цей звіт подавали ще суб’єкти господарювання, які використовувати РРО, що не забезпечували подання електронними каналами зв’язку копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків. Але з 2016 року такими РРО вже заборонено користуватися при здійсненні відповідних розрахунків.
Саме тому Наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13 затверджено нову форму звіту № ЗВР-1 та Інструкцію щодо його подання, які вже містять відповідні правила та вимоги щодо звіту № ЗВР-1 у разі використання розрахункових книжок.
Зокрема, з таблиці звіту виключено графу, у якій наводилися дані про модифікацію РРО, і залишено лише дані про фіскальний номер книги обліку розрахункових операцій.
Натомість в таблиці звіту з’явилися нові графи для зазначення суми розрахунків за місяць за ставкою акцизного податку і суми акцизного податку. Звісно, що заповнюватися вони повинні будуть виключно продавцями – платниками акцизного податку.
Недоопрацьований до 1 січня 2016 року РРО підлягає виведенню з експлуатації Користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 р. електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), було встановлено перехідний період тривалістю 1 рік (до 01.01.2016) для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
Отже, якщо зареєстрований в органах ДФС до 01.01.2015 р. РРО не був доопрацьований і не забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, такий РРО не може використовуватись суб’єктом господарювання з 01.01.2016 р. та підлягає виведенню з експлуатації.

Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), що зареєстровані на господарську одиницю, за формою № ЗВР-1, визначено наказом № 13, подається до контролюючого органу починаючи з 01.05.2016 року ( за квітень 2016 р.).

Касовий чек: нові обов’язкові реквізити

Наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13, який набрав чинності 11.03.2016 р., затверджено нову форму та зміст фіскального касового чеку на товари/послуги.

У Вознесенській ОДПІ повідомляють, що нові вимоги стосуються реєстраторів розрахункових операцій (РРО), які застосовуються при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування.

Змінились також форма та зміст розрахункових документів, зокрема йдеться про касовий чек.

Касовий чек, надрукований реєстратором розрахункових операцій, повинен містити окремим рядком розмір ставки акцизного податку, загальну суму податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), а на початку рядка друкується назва податку.

Вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім ПДВ, не поширюються на розрахункові документи, що друкуються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем до 13 березня 2016 року.

У разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО, касовий чек повинен додатково містити такі обов’язкові реквізити:

– ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дадуть змогу їх ідентифікувати;

– ідентифікатор платіжного пристрою;

– сума комісійної винагороди (у разі наявності);

– вид операцій;

– реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки) (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ»;

– напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток) без виконання процедур авторизації;

– підпис касира та підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо не передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ЕПЗ».

Інформація з реєстрів ДФС – в режимі реального часу

У зв’язку з модернізацією електронних сервісів на веб-порталі ДФС тепер інформацією з реєстрів можна скористатись в режимі реального часу.

Модернізовані електронні сервіси:

– «Дані про взяття на облік платників»,

– «Дані реєстру платників ПДВ»,

– «Реєстр платників єдиного податку»,

– «Реєстр страхувальників»,

– «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО»,

-«Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального»,

– «Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами»,

розміщенні у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів» в меню електронних сервісів на головній сторінці веб-порталу ДФС.

Вознесенська ОДПІ.

Show Buttons
Hide Buttons