Вознесенська ОДПІ інформує

Декларуйте доходи у вигляді спадщини (подарунка) вчасно!

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області нагадує, що кожен громадянин, який отримав дохід у вигляді спадщини (подарунку) зобов’язаний задекларувати такий дохід та сплатити податок.

Повідомляємо, що для спадщини і подарунка діють такі ж правила декларування та оподаткування, як для інших доходів фізичних осіб. А згідно зі ст. 174 глави IV Податкового кодексу України, податком обкладаються такі види спадщини, як об’єкти нерухомості; рухоме майно, до якого відносяться антикваріат, твори мистецтва, коштовності, будь-які транспортні засоби, а також інші види рухомого майна; об’єкти комерційної власності: цінні папери, корпоративні права; готівка або гроші на рахунку в будь-якій фінустанові, іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.

Ставка податку на спадщину залежить від виду успадкованого об’єкта і від ступеня споріднення спадкоємця і спадкодавця. Так, батьки, подружжя і діти (в тому числі усиновлені) є ріднею першого ступеня і, згідно закону, не повинні платити податок на спадщину. Відповідно, вони мають право його не декларувати.

Інші члени сім’ї відносяться до другого ступеня споріднення і зобов’язані сплачувати 5% вартості подарунка або успадкованого об’єкта. Так само, як і всі інші спадкоємці, які не є членами сім’ї.

Зверніть увагу, отримані подарунки наприклад, від сестри або брата також повинні бути  задекларовані та оподатковуються 5% податку з суми подарунка. При невчасно поданій (не поданій) декларації сплачується штраф 170 грн.

Звертаємо також вашу увагу на важливий нюанс: якщо спадщину або подарунок отримано від нерезидентів України, то сума податку складе 15% (20%).

Також, одержувачі спадщини або подарунків в 2015 році повинні подати декларацію про доходи і вказати в ній вартість майна чи немайнових прав, отриманих в дар або в спадщину до 1 травня 2016 року, а сплатити податок з такого доходу до 1 серпня 2016 року.

З питаннями щодо декларування доходів громадян (в тому числі щодо сплати податку за минулі періоди) зареєстровані у місті Вознесенськ та Вознесенському районі  платники, можуть звертатися до Центру обслуговування платників Вознесенської ОДПІ за адресою: м. Вознесенськ, провулок Братів Іпатових,6 , або за телефоном:4-46-79; 4-12-62.

Єдинникам про використання РРО та торгівлю пивом

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» від 01.07.2015 року № 569-VIII не потрібно використовувати РРО фізичним особам – підприємцям — платникам єдиного податку другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн.

У разі перевищення доходу в 1 мільйон гривень застосування РРО є обов’язковим. При  цьому РРО потрібно буде застосовувати починаючи з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення (Згідно з пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України).

Водночас, оскільки з 01.07.2015 року діяльність з роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв, то фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій всього реалізованого товару.

Роз’яснення щодо умов сплати транспортного податку

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС  у Миколаївській області нагадує, що автомобілісти зобов’язані сплачувати транспортний податок на розкішні авто. Так, власники автомобілів з об’ємом двигуна понад 3 л і віком не більше 5 років повинні сплатити податок у розмірі 25 тисяч грн.

Платниками транспортного податку, є особи як фізичні, так i юридичнi. Відповідно до п.п. 267.7.1 п. 267.7 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України (ПКУ) податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Транспортний податок сплачується у строки сплати податку, встановлені пп.267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПКУ, а саме:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку – фізичній особі  контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Не оминули податкові зміни й іноземців. Транспортний збір вважається мiсцевим податком і є різновидом податку на майно. За його допомогою будуть наповнюватися місцеві бюджети. Тож, обчислюється він за мiсцем реєстрацiї платника податку, тоді як нерезиденти сплачуватимуть його за мiсцем реєстрацiї транспортного засобу. За кожен легковий автомобiль, що підпадає під зазначені норми, власник авто сплачує податок у розмiрi 25 тисяч гривень на рік, або 2083 гривнi за кожен мiсяць володіння. Для нового власника податок нараховується з мiсяця набуття права власності. У той же час, якщо автомобілю більше 5 рокiв, то платити транспортний збір не потрiбно.

Статтею 267 розд. ХІІ ПКУ не передбачені можливості застосування платниками податків пільг зі сплати транспортного податку.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons