Вознесенська ОДПІ інформує

Щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС  у Миколаївській області відповідно до пункту 200.2 статті 200 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом України від 16 липня 2015 року N 643-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість”, сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний та додатковий.

Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом. На такий рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.

Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств. На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.

З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Державною казначейською службою на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки (пункт 209.2 статті 209 Кодексу).

Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року N 11 (далі – Порядок N 11).

Пунктом 4 Порядку N 11 передбачено, що сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до пункту 209.2 статті 209 Кодексу – на виробничі цілі. Тобто ці кошти витрачаються безпосередньо на ведення діяльності у сфері сільського господарства: виробництво продукції рослинництва або тваринництва, а також надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг).

Кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, відкритому у банку або органі, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на основний або додатковий електронний рахунок, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету відповідно до пункту 123.2 статті 123 Кодексу із застосуванням відповідних штрафних санкцій.

Дитячі новорічні подарунки вартістю до 609 гривень не оподатковуються

Відповідно до підпункту 165.1.39 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2015 році – 609,0 грн.).

Тобто, вартість новорічних дарунків, яка не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної  заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (1218 грн.) не включається до загального оподатковуваного доходу платника податку.

Якщо подарунок надаватиметься у грудні 2015 року, то до загального оподатковуваного доходу платника податку цього місяця не включатиметься вартість подарунка в межах 609.00 грн. Вартість таких подарунків відображається в податковому розрахунку за  ф. 1ДФ за ознакою доходу «160».

Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків, яка надається платнику податків, перевищує у 2015 році – 609,0 грн., то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб та відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «126», як додаткове благо.

«Пульс» – захисник Ваших прав

Для створення сприятливих умов здійснення підприємницької діяльності функціонує реально діючий антикорупційний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, а також  про можливі корупційні дії з їхнього боку.

Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в  режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.

Всі звернення розглядаються якісно та своєчасно, кожному заявнику особисто надається відповідь згідно чинного законодавства.

Звернутися на «Пульс» можна за номером телефону: (044) 284-00-07.

Якісні послуги в Центрі обслуговування платників

Сьогодні Центром обслуговування платників Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області надається широкий спектр безкоштовних послуг для своїх відвідувачів. Серед них приймання податкової звітності, видача ідентифікаційного номеру  тощо. Також, для зручності відвідувачів існує система Wi-Fi.

Основною метою органів фіскальної служби є забезпечення ефективної організації роботи Центрів обслуговування платників  з надання адміністративних та сервісних послуг, підвищення рівня добровільного виконання платниками своїх зобов’язань.

Громадяни та суб’єкти господарювання, завітавши до інспекції, мають змогу проконсультуватись з необхідних питань із кваліфікованими спеціалістами.

Так, за вересень –  жовтень 2015 року загальна кількість адміністративних послуг, наданих у ЦОП Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області, складає  3554 послуг.

Час прийому відвідувачів у ЦОП: понеділок, середа, п’ятниця з 9-00 до 18-00, вівторок, четверг  з 9-00 до 20-00, субота з 9-00 до 16-00.

ЦОП Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області працює за адресою: м. Вознесенськ, провулок Братів Іпатових,6.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons