Вознесенська ОДПІ інформує 

Якщо змінилися паспортні дані – відвідайте податкову

Законодавчо передбачено, що регіональними органами Державної фіскальної служби України формується і ведеться Державний реєстр фізичних осіб. В реєстр вносяться дані як про громадян України так і про іноземних громадян, що постійно проживають в Україні.

Для отримання картки платника необхідно заповнити заяву на підставі даних паспорта. Якщо виникає необхідність отримання номеру облікової картки неповнолітнім, то заповнити заяву може один із батьків при наявності свідоцтва про народження дитини та власного паспорта, що посвідчує його особу.

У випадку втрати або зіпсуванні картки, її відновлять при пред’явленні паспорта. Якщо ж виявлено розбіжності у даних прізвища або інших даних, виправлення неточностей проводять без зміни реєстраційного номера облікової картки, за заявою громадянина про необхідність коригування реєстраційних даних.

Громадяни несуть відповідальність за достовірність інформації що вноситься до Державного реєстру. При зміні особових даних, у громадян виникає обов’язок подавати регіональним органам ДФС відомості, які вносяться до облікової картки, такі як зміна прiзвища, імені, по батькові, місця проживання тощо. У разі зміни таких даних, впродовж 30 днів громадянину необхідно повідомити контролюючий орган за місцем проживання.

Номер облікової картки зберігається за громадянами протягом усього його життя.

Додатково повідомляємо, що Податковим кодексом передбачена можливість відмови від отримання номеру облікової картки через релігійні переконання. В такому разі облік платників податків здійснюється за номером та серією паспорта громадянина. Прийняти таке рішення може лише повнолітня особа, оскільки здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта можна після отримання паспорта громадянина України при досягненні нею 16-річного віку.

І головне. Шановні вознесенці, будьте пильні та уважні! У разі виникнення розбіжностей чи питань щодо облікової картки, звертайтесь до Центру обслуговування платників податків  Вознесенської ОДПІ (провулок Братів Іпатових,6).

Декларування – 2016: звітуємо за новою формою

З 1 січня 2016 року розпочнеться кампанія декларування майнового стану і доходів, одержаних громадянами у 2015 році. Цьогорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно буде декларувати за новою формою Декларації, яка набрала чинності з 17 листопада 2015 року.

Нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015р. №859.

Декларація об’єднала звітність з ПДФО та військового збору. Відтепер фізичні особи подаватимуть декларацію, в якій окрім податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, необхідно буде показати податкові зобов’язання з військового збору.

Ще одним із нововведень є зазначення платниками податків відомостей щодо отриманих доходів, які не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, та загальної річної суми доходу.

Також в новій декларації зменшено кількість додатків із семи до чотирьох. Зокрема, в новоприйнятих додатках передбачені розрахунки окремих видів доходів (витрат):

– розрахунок ПДФО при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів (додаток Ф1);

– розрахунок податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (додаток Ф2);

– розрахунок податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору з доходів, отриманих з джерел за межами України (додаток Ф3);

– розрахунок податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою (додаток Ф4).

Крім того, з метою подальшої автоматизації декларації в категоріях об’єктів нерухомого/рухомого майна тепер зазначаються не назви об’єктів, а номер, що відповідає категорії об’єкта.

Суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання, у зв’язку з використанням права на податкову знижку розраховується лише в розділі ІІІ декларації без заповнення додатка.

Що стосується доходів від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності, то розрахунок оподатковуваного доходу здійснюється окремо за доходами в додатку Ф4 декларації.

Як і раніше, додатки є складовою частиною декларації і без неї не є дійсними. Показники у розділах II-V декларації та у додатках проставляються у гривнях з копійками.

 Звірка відомостей щодо об’єктів нерухомості

Законом  України від 31 грудня 2014 року № 71-VІІІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України” продовжено термін звірки відомостей щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у  власності фізичних осіб, до 31 грудня 2015 року (включно).

Звірка проводиться на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти нерухомості з метою формування реєстру платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Для проведення звірки необхідно звернутись до Центру обслуговування  Вознесенської ОДПІ за адресою: м.Вознесенськ, пров. Братів Іпатових, 6. телефон 4-12-62.

До уваги платників податку на прибуток!

Набрала чинності нова декларація з податку на прибуток. Міністерство фінансів України  наказом від 20.10.2015 N 897 затвердило форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.  Нова форма застосовується всіма категоріями платників податку на прибуток: підприємствами, страховиками, банками, букмекерами, операторами лотерей.

На відміну від попередньої, нова декларація містить всього 9 додатків.

Декларацію доповнено новим додатком РІ, в якому відображаються всі різниці, що збільшують (зменшують) фінансовий результат.

Платникам нову форму  необхідно буде застосовувати при складанні декларації за 2015 рік.

У Новий рік зі старими боргами?

Згідно давньої традиції, у Новий рік з боргами не входять. Тому й поспішаємо ми розрахуватися з друзями, рідними й знайомими. Ось тільки, не з бюджетом. Прикро, але податковий борг за окремими платниками перейде в Новий 2016-й рік.

Коментує ситуацію начальник відділу погашення заборгованостей Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області Денис Хімій:

«На кінець поточного року по Вознесенській ОДПІ загальна заборгованість по сплаті податків складає 32642, 1 тисячі гривень, в тому числі заборгованість фізичних осіб – підприємців та громадян складає 2542,8 тисяч гривень. Серед платників податків, як юридичних, так і фізичних осіб, спостерігається стійка тенденція  – сплачувати податкові зобов’язання не в повному обсязі. Коли суми в декілька тисяч гривень надходять до бюджету, а “копійкові” залишаються несплаченими. Це стосується в першу чергу місцевих податків і зборів.

Окремі підприємці та громадяни мають незначну суму заборгованості – до 100 грн. І таких налічується біля 6,8 тисяч чоловік, або 80 % від загальної чисельності боржників по місту Вознесенськ та Вознесенському району. Причина створення заборгованості   – не відсутність грошей, а  відсутність порядності й відповідальності у виконанні обов’язку зі сплати податків. Причому недисциплінованість платника б’є по самому ж платнику, адже несвоєчасна сплата податків, відповідно до чинного законодавства,  тягне за собою нарахування фінансових та штрафних санкцій. Також, відповідно до ст. 88 Податкового кодексу України, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов’язків, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно Податкового кодексу України та не потребує письмового оформлення. На сьогодні за «копійчаними» боржниками налічується сума заборгованості 187,4 тисяч гривень».

Проте борги віддавати ніколи не пізно. Фахівці Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області звертаються до вознесенців –  платників податків з проханням  виправити становище, погасити свої борги. Задля уникнення непорозумінь в ході оформлення(переоформлення) рухомого/нерухомого майна, пов’язаного із знаходженням такого майна у податковій заставі, просимо перевіряти стан своїх розрахунків із бюджетом (картки особових рахунків) за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків»(для тих, хто має електронні ключі) або за телефоном: 4-34-18, 4-10-60, 4-12-62.

 Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons