Вознесенська ОДПІ повідомляє 

Деклараційна кампанія: перші підсумки та перспективи

Як відомо, щороку з 1 січня до 1 травня в Україні проводиться кампанія декларування доходів громадян, отриманих у попередньому році. Фахівці Вознесенської ОДПІ докладають усіх зусиль, щоб кількість громадян, які добровільно декларують доходи щороку зростала.

Щоб довести до якомога більшої кількості громадян важливу інформацію щодо необхідності декларування ними своїх доходів та можливості отримання податкової знижки  6 лютого 2015 року у приміщенні  Вознесенської ОДПІ відбулась прес-конференція на тему «Перші підсумки деклараційної кампанії  та перспективи декларування 2015 року».

«1 січня 2015 року в Україні традиційно розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у попередньому 2014 році. Триватиме вона до 1 травня 2015 року. Нині податківці  докладають усіх зусиль, щоб  цього року залучених до декларування громадян побільшало», –  зазначила начальник  Вознесенської ОДПІ Наталія Манжелей  та  зупинилась  на найголовніших аспектах механізму декларування громадянами своїх доходів у 2015 році.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі отримання:

– доходу від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо);

– доходу, отриманого в результаті прийняття у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав;

– доходу від надання нерухомості в оренду, житловий найм (піднайм);

– доходу, отриманого одночасно від двох і більше податкових агентів, якщо загальна сума такого доходу за 2014 рік перевищує 146 160 грн.;

– отримання іноземних доходів;

– доходу у вигляді дивідендів, виграшів, призів, процентів;

– інших доходів, з яких протягом 2014 року податок не утримувався.

Для подання річної декларації про майновий стан і доходи громадянам, які зареєстровані у м.Вознесенськ та Вознесенському районі, до 1 травня 2015 року необхідно звернутися до Центру обслуговування платників Вознесенської  ОДПІ за адресою: м. Вознесенськ, пров. Братів Іпатових,6, каб. №1.

З метою забезпечення якісного проведення кампанії декларування 2015 року Вознесенською ОДПІ  затверджено графік роботи Центру обслуговування платників: понеділок, середа, п’ятниця – з 9.00  до 18.00 години, вівторок  та четвер – з 9.00 до 20.00 години, субота з 9.00 до 16.00 години без перерви на обід, вихідний – неділя.

На інформаційних стендах  в ЦОП, розміщено листівки для платників податків з питань декларування доходів громадян. Допомога у заповненні декларацій надається фахівцями підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб Вознесенської ОДПІ.

Заступник начальника Наталія Літвак підбила перші підсумки  деклараційної кампанії  2015  року Вознесенської ОДПІ: станом на 06.03.2015 року задекларували доходи, отриманні протягом 2014 року 351 громадянин, з яких, 344 громадянина – відповідно до законодавства зобов’язані подати декларації та 7 громадян – з метою одержання податкової знижки. У  розрізі окремих видів доходів декларації подали: – 29 – спадщина та дарування; – 322 – інше.

Загальна сума задекларованого доходу станом на 06.03.2015 року  склала 4,8 млн. грн., в тому числі: 4,51 млн. грн. – дохід громадян, які подали декларації з метою сплати податку до бюджету. Від громадян, що  задекларували доходи, до бюджету надійшло  169,5 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до Податкового кодексу України, за підсумками поданої декларації за 2014 рік громадянин повинен самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в податковій декларації до 1 серпня 2015 року.

Крім того, громадяни мають право подати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки.

Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

Право на податкову знижку мають громадяни, які в 2014 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували за навчання закладам освіти; сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом; страхували себе або членів своєї сім’ї; оплачували допоміжні репродуктивні технології; всиновлювали дітей; понесли витрати у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу.

Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України платники податків можуть скористатися правом на податкову знижку за наслідками звітного 2014 року до кінця поточного 2015 року, подавши до податкового органу за місцем своєї податкової адреси декларацію і копії підтвердних документів.

 Податки, до яких може бути застосовано процедуру податкового компромісу

Вознесенська ОДПІ повідомляє, що згідно із п. 1 підр. 9 прим.2 р. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ.

Податковий компроміс розповсюджується виключно на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 110.02).

Під час засідання «круглого столу» говорили про проблемні питання щодо змін, введених у 2015 році стосовно застосування норм податкового законодавства

Днями у Вознесенській ОДПІ відбулося засідання «круглого столу» за участі начальника Вознесенської ОДПІ Манжелей Н.І. Серед питань, які піднімались під час обговорення – ключові моменти реформ у податковій системі. Наталія Іванівна зазначила, що проблемні питання, які потребують оперативного вирішення, нововедення в податковому законодавстві активно обговорюються керівництвом Вознесенської ОДПІ під час зустрічей з представниками бізнесу.

«Для нас важливо розуміти, які проблеми сьогодні хвилюють бізнес, Ми готові почути від вас проблемні питання щодо змін, введених у 2015 році стосовно застосування норм податкового законодавства», – звернулась до присутніх начальник Вознесенської ОДПІ.

Наталія Іванівна зазначила, що у поточному році набрали чинності ряд змін, які внесені до Податкового кодексу України у рамках податкової реформи. Зокрема, спрощено адміністрування податків та подання звітності, введено мораторій на проведення перевірок малого бізнесу, запроваджено податковий компроміс для врегулювання проблемних правовідносини між бізнесом та владою.

Окремо зупинилась на перевагах запровадженої системи електронного адміністрування ПДВ, головною метою якої є запобігання незаконному відшкодуванню цього податку з бюджету, відсутність паперових податкових накладних, спрощення податкової звітності  тощо.

Також заступник начальника інспекції Наталія Літвак звернула увагу на зміни в адмініструванні єдиного соціального внеску, які мають стимулювати роботодавців до виведення заробітної плати з тіні, та порядку декларування доходів громадян.

На завершення зустрічі  було надано відповіді на поставлені питання учасниками заходу

 До уваги платників 2-ї та 3-ї групи єдиного податку!

Вознесенська ОДПІ запрошує платників другої та третьої групи єдиного податку на семінар, який відбудеться  13.03.2015 року о 10.00 год. в приміщенні Вознесенської ОДПІ за адресою: м. Вознесенськ, пров. Братів Іпатових,6 на тему: «Застосування РРО згідно чинного законодавства»

 Сервіс „Пульс” – вирішує питання податкового та митного законодавства

Завдяки „Пульсу” представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або діяльність співробітників ДФС, керівництво відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення. Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс» для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.

 Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons