Вознесенська ОДПІ повідомляє

Чи можливо одержати в органах Державної фіскальної служби інформацію про доходи іншої фізичної особи?

Вознесенська ОДПІ повідомляє, що відповідно до ст. 11 Закону України «Про інформацію», ст. 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право доступу до інформації про фізичну особу має лише та особа, якої ця інформація стосується.

Крім цього, відповідно до пп.17.1.9 статті 17 Податкового кодексу України платник податків має право на нерозголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання посадовими особами службових обов’язків, крім випадків, коли це прямо передбачено законами.

Власники квартир не є платниками земельного податку

Власники квартир  у багатоквартирних жилих будинках не є платниками земельного податку до бюджету за земельні ділянки під такими будинками.

За згадані  земельні ділянки податок сплачують особи, яким такі земельні ділянки передаються у постійне користування або у власність: підприємства, установи і організації, що здійснюють управління цими будинками, а також об’єднання власників будинків. і

Так, згідно зі ст. 42 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

Відповідно до ст.269 та ст.270 Податкового кодексу України платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Чи зобов’язані платники єдиного податку другої і третьої груп, які здійснюють діяльність на ринку, застосовувати РРО?

При здійсненні  діяльності на ринку фізичні особи – підприємці платники єдиного податку другої та третьої груп, які перевищили обсяг доходу понад 1млн.грн., при проведенні  розрахункових операцій повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі–РРО)  відповідно до вимог Податкового кодексу.

Так, згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

– першої групи;

– другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1млн.грн.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Чи застосовуються штрафні санкції у разі подання декларації з акцизного податку з запізненням та своєчасній сплаті податку?

Вознесенська ОДПІ нагадує: якщо декларація з акцизного податку подана до контролюючого органу  з порушенням терміну, але податок  сплачений своєчасно то до такого платника податків застосовуються санкції, передбачені п. 120.1 статті 120 Податкового кодексу України.

Згідно п. 120.1 статті 120 Податкового кодексу відповідальність за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчиненні платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Пунктом  223.2 статті 223 Податкового кодексу визначено, що платник податків з підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів; суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду декларацію акцизного податку.

ГРАФІК проведення сеансів телефонного зв’язку “Гаряча  лінія”

структурними підрозділами Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області

на листопад 2015 року

 

№ п/ Дата проведення Час про-ведення Посада, прізвище, ім’я та по батькові Тема сеансу телефонного зв’язку № телеф.
1. 23.11.2015 з 10 до 12 Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Вознесенської ОДПІ Максимчук Лариса Ігорівна Актуальні питання щодо проведення звірок з платниками податків – фізичними особами відповідно до кількості об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у їх власності та розмірів загальної площі таких обєктів 4-46-79
2. 27.11.2015 з 10 до 12 Начальник відділу податку на прибуток, місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів Вознесенської ОДПІ Тютюрова Ірина Анатоліївна Справляння рентної плати за користування надрами 4-49-47

 

 Вознесенська ОДПІ.

Show Buttons
Hide Buttons