Вознесенська ОДПІ повідомляє

Підприємці-спрощенці займаються тільки зареєстрованими видами діяльності

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області наголошує: фізична особа – підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати, в межах підприємницької діяльності, такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

Так, фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим Податковим Кодексом України та реєструється платником єдиного податку. У разі, якщо фізична особа – підприємець отримує доходи від тих видів діяльності, що не зазначені в облікових даних, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим Кодексом України для платників податку – фізичних осіб.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених Податковим Кодексом України, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених Кодексом, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Щодо подання податкової декларації екологічного податку

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області нагадує: наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 затверджено нову форму Податкової декларації екологічного податку (офіційно оприлюднений та набрав чинності з 25.09.2015).

Нагадуємо, що згідно з п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України до визначення податкових декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), що діяли до такого встановлення.

Таким чином, за ІІІ квартал 2015 року подавалась Податкова декларація екологічного податку за формою, затвердженою наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1010 «Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку», а за ІV квартал 2015 року та наступні податкові періоди – за новою формою, затвердженою Наказом № 715.  Довідки за телефоном: 4-49-47.

Про подання Податкової декларації з рентної плати

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області звертає увагу: відповідно до п. 257.1 ст. 257 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) базовий податковий (звітний) період для рентної плати (далі – Плата) дорівнює календарному кварталу.

На підставі п. 257.3 ст. 257 Кодексу платник Плати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, податкову декларацію, яка містить додатки:

1) з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин:

за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України;

за місцем обліку платника рентної плати у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України;

2) з рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин – за місцезнаходженням ділянки надр;

3) з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України – за місцем податкової реєстрації;

4) з рентної плати за спеціальне використання води – за місцем податкової реєстрації;

5) з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – за місцезнаходженням лісової ділянки;

6) з рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України – за місцем його податкової реєстрації.

Наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 „Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1051/27496 (далі – наказ № 719), який набрав чинності з дня його офіційного опублікування (Офіційний вісник України, 2015, № 75 (29.09.2015), ст. 2483) – 29 вересня 2015 року, затверджено форму Податкової декларації з рентної плати.

Згідно з п. 46.6 ст. 46 Кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Таким чином, за новою формою, затвердженою наказом № 719, Податкова декларація з рентної плати буде подаватися за ІV квартал ц.р. та наступні податкові періоди.

Всеукраїнський тиждень права

Всеукраїнський тиждень права започатковано, відповідно до Указу Президента від 8 грудня 2008 року №1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», і проводиться він щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини.

10 грудня в Україні й в усьому світі відзначається Міжнародний день прав людини. Цього дня у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав і свобод усіх людей. У ньому вперше в історії людства права людини трактувались як такі, якими кожна людина наділена завдяки факту свого існування і які є невід’ємною складовою людського життя. У Декларації найвищою цінністю було проголошено людське життя, його безпеку, гідність та громадянські політичні, соціальні, культурні права людини, які кожна держава зобов’язана захищати силою Закону.

Отже слід зазначити, що місія «Тижня права» включає в себе – утвердження поваги до права та довіри до правників як правової традиції в українському суспільстві .

ГРАФІК

проведення сеансів телефонного зв’язку “Гаряча  лінія”

структурними підрозділами Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області

на грудень 2015 року

 

№ п/п Дата проведення Час проведення Посада, прізвище, ім’я та по батькові Тема сеансу телефонного зв’язку № телефону
1. 04.12.2015 з 10 до 12 Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Вознесенської ОДПІ Максимчук Лариса Ігорівна Актуальні питання щодо проведення звірок з платниками податків – фізичними особами відповідно до кількості об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у їх власності та розмірів загальної площі таких обєктів 4-46-79
2. 11.12.2015 з 10 до 12 Начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів Вознесенської ОДПІ Домущей Валентина Гергіївна Проблемні питання, які виникають під час подання звітності в електронному вигляді 4-21-74
3. 18.12.2015 з 10 до 12 Начальник управління оподаткування юридичних осіб Вознесенської ОДПІ Богровенко Алла Василівна Особливості обчислення та сплати акцизного податку 4-32-16

Вознесенська ОДПІ запрошує платників податків на семінари

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області протягом грудня 2015 року проводить наступні семінари:

09.12.2015 – « Практичні питання заповнення та подання звітності з ЄСВ. Податок на доходи фізичних осіб, розрахунок за формою № 1 ДФ»;

16.12.2015 – «Переваги подання звітності засобами Інтернет».

Семінари проводитимуться в приміщенні Вознесенської ОДПІ за адресою: м. Вознесенськ, провулок Братів Іпатових,6. Початок о 10.00 год.

 Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons