Життя без сміття

Призером конкурсу “Життя без сміття” стала Вознесенська ЗОШ №5, посівши друге призове місце за кількістю зібраних ресурсів – 8392 кг, з них 1500 -бонусних. Своїми головними секретами успіху та про те, як проходив конкурс у школі, поділилась директор ЗОШ №5 Наталя Миколаївна Варзар.

 – Наталю Миколаївно, якими були Ваші перші думки, коли Ви почули про конкурс “Життя без сміття”?

– Наша школа завжди охоче підтримує проекти та конкурси, що ініціюються громадськими організаціями міста. Так, ми стали переможцями конкурсу проектів “Играем вместе” та отримали спортивне обладнання для шкільного подвір’я, а зараз реалізуємо молодіжні проекти конкурсу “Твоя ініціатива”, направлені на залучення молоді до вирішення соціальних проблем міста.

Тож щиро дякуємо громадській організації “Агентство економічного розвитку” за організацію конкурсу “Життя без сміття”, який проходив в рамках проекту “Еко молодь. Шкільні ініціативи з роздільного збору сміття” серед шкіл міста Вознесенська за підтримки посольства Фінляндії в Україні.

– Ви стали призером конкурсу “Життя без сміття”, які головні секрети успіху Вашої школи?

– Головним секретом нашого успіху стало широке залучення не тільки всіх учнів та педагогів до реалізації проекту, але й всіх жителів нашого мікрорайону. Тому так званий секрет повинен був стати зовсім не секретом, а бути “на вустах” на кожній вулиці мікрорайону, в кожнім подвір’ї, в кожній родині. Так, за час проведення конкурсу учні двічі проводили кампанію “від дверей – до дверей” по збору вторинних ресурсів, яка супроводжувалась не простим проханням “віддати непотрібну макулатуру”, а й роз’яснювальною роботою. Така гаряча зацікавленість дітей не могла не знайти відгуку в серцях жителів, тому, напевне, нам і вдалося досягнути таких результатів.

– Яку головну ціль було поставлено перед учнями?

– Для нас головною мотивацією стало бажання зробити місто чистим і дати сміттю друге життя. Тому лозунг конкурсу “Насліди чистотою в своєму місті!” став для нашої школи головною мотиваційною установкою та планом дій. Тому ми й не ставили собі за мету “тільки перемогти”, набагато важливішим стало відчути дух конкурсу – провести роз’яснювальну роботу, залучити жителів мікрорайону, організувати суботник в школі та акцію “Чистий берег” на річці Південний Буг.

– Що було найскладнішим в ході проведення конкурсу і які труднощі виникали?

– На перших етапах важливим стало пояснення школярам: для чого потрібно збирати, сортувати сміття, брати участь у конкурсі. Тому коли діти перейнялися розумінням важливості заходу, то труднощів у мотивації учнів вже не виникало.

– Приємним моментом конкурсу передбачено грошові винагороди, як Ваша школа планує їх використати?

– Як призер конкурсу, наша школа отримає нетбук. А грошову винагороду планується використати для покупки плазмового телевізора в зону рекреації дітей.

– Як поставилися до екологічних ініціатив дітей їх батьки?

– Позитивно. Ніхто не був проти, адже діти були зайняті корисною та цікавою справою. Від імені адміністрації школи хочу подякувати всім батькам, які допомагали своїм дітям і морально, і практично – збирали ресурси, допомагали їх привозити та приносити до школи, заохочували знайомих підтримати акцію.

– Найбільша кількість ресурсів, яку приніс один учень (клас) і чи Ви його відзначили?

– Кожен учень дуже старався, найактивнішими були: Кіпр Дарина (7-Б) – 200 кг принесла одноразово, Баланюк Денис (8-Б) теж близько 200 кг. Найактивніший клас  –     8-А. На 1 вересня всіх активістів буде відзначено.

– Беручи до уваги сьогоднішнє життя молоді, можна з впевненістю сказати: майбутнє за інформаційними технологіями. Тому було створено групу в соціальній мережі “Вконтакте”, де активно обговорюється еко-тематика. Чи вважаєте такі методи заохочення дітей дієвими? Можливо, краще менше слів, більше діла…

– Звичайно, вважаємо такі методи обговорення дуже дієвими. Тому весь колектив нашої школи став активним учасником групи, – це й учні, й молоді вчителі. Взагалі, представників 5-ї школи в групі “Еко молодь” – більше 300 чоловік із 900 учасників. Сьогодні через Інтернет ця активна молодь просуває еко-ідеї, ділиться досвідом, обговорює наболіле. Тому всі ці слова з ділом ніяк не розходяться, а навпаки, об’єднуються. Наприклад, наші учні вивішали у групі фоторепортаж акції “Чистий берег” на річці Південний Буг. Тобто, провели “суботник” і зацікавили інших.

– Під час конкурсу було проведено “суботник”, як адміністрація школи спонукала учнів підтримати дану ідею? Чи потрібно проводити такі акції систематично?

– Всі разом: і адміністрація, і вчителі, і учні та батьки,- вийшли на суботник, для того щоб зробити місто чистішим. Такі акції для нашої школи є систематичними та будуть продовжуватись. Так, був проведений суботник на території школи, а також у сквері біля школи. Взагалі, наша молодь зробила дуже велику роботу для того, щоб із цього скверу зробити місце відпочинку – було висаджено деревця і квіти, встановлено скати і лавки, а також турніки для модного руху – вуличного воркауту. Наша школа пишається тим, що старається зробити всі умови для того, щоб дозвілля молоді було спортивним та здоровим. І, що найприємніше, діти гаряче ці ініціативи підтримують. Також 6 червня була організована ще одна акція прибирання сміття – “Чистий берег”.  Діти разом з педагогами прибрали сміття з берегу річки, до нас приєднались і рибалки. Ці суботники будуть постійними.

– Конкурс “Життя без сміття” буде проходити щорічно, чи плануєте ви надалі брати в ньому участь?

– Будемо обов’язково брати участь. Тому вже сьогодні збираємо макулатуру і пластик. А для підвищення кількості зібраних ресурсів будемо застосовувати вже перевірені методи: по-перше, це залучення громадськості мікрорайону до збору ресурсів, по-друге, підвищення активності школярів.

– Які б Ви дали поради для учасників конкурсу на майбутнє?

– Потрібно бути небайдужими до екологічної ситуації, пам’ятати, що сміттям ми руйнуємо нашу зелену планету. Тому потрібно починати зі свого міста, підтримувати його в чистоті, а сміттю давати друге життя. Вважаємо, треба переконати, в першу чергу, молодь в необхідності покращити наше довкілля, виховувати в них любов до чистоти, і тоді вже вони і своїх дітей навчать не смітити.

Інтерв’ю надане редакції ВМГО “Агентство економічного розвитку “

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons