ЦІКАВІ ФАКТИ ІСТОРІЇ АРБУЗИНЩИНИ

Президія Верховної Ради УРСР Указом від 4 січня 1965 р. внесла зміни в адміністративне районування УРСР, затвердивши 394 райони республіки. До складу Миколаївської області увійшли 16 районів, серед них:

Братський – (центр – смт Братське) у складі Братської селищної Ради і сільрад Братського району: Арбузинської, Ганнівської, Григорівської, Іванівської, Кам’яно-Костуватської, Костуватської, Костянтинівської, Кривопустоської, Миколаївської, Новомар’ївської, Новоолександрівської, Новоселівської, Садівської, Сергіївської та Шевченківської;

Первомайський – (центр – м. Первсмайськ) у складі Підгороднянської се­лищної Ради Первомайської міськради; Благодатненської, Воєводської, Любоіванівської, Новокрасненської, Рябоконівської та Семенівської сільрад Братського району; Болеславчицької, Великомечетнянської, Грушівської, Довгопристанської, Кам’янобалківської, Кам’яномостівської, Кінецьпільської, Кримської, Кумарівської, Лисогірської, Лукашівської, Мигіївської, Романово-Балківської, Синюхино-Брідської, Софіївської, Степківської, Тарасівської та Чаусівської сільрад Первомайського рай­ону.

На підставі Указу Президії Верховної Ради УРСР від 8 грудня 1966 р. було проведено розукрупнення Братського, Кривоозерського, Миколаївського, Очаківського та Первомайського районів, в результаті чого був утворений Арбузинський район (центр – с. Арбузинка) у складі Арбузинської, Костянтинівської, Новоселівської та Садівської сільрад Братського району; Благодатненської, Воєводської, Любоіванівської, Новокрасненської, Рябо­конівської та Семенівської сільрад Первомайського району.

Рішенням виконкому Миколаївської обласної Ради депутатів трудящих від 21 липня 1967 року с. Арбузинка – центр Арбузинського району – віднесено до категорії селищ міського типу.

Рішенням виконкому Миколаївської обласної Ради депутатів трудящих від 28 квітня 1976 року с. Костянтинівка Арбузинського району віднесено до категорії міст районного підпорядкування.

Указом Президії Верховної Ради УРСР від 2 квітня 1987 р. новозбудованому пункту Південно-Української атомної електростанції присвоєно найменування м. Южноукраїнськ і віднесено до категорії міст обласного підпорядкування.

* * *

Семенівка – це невелике село з багатою історією, яке знаходиться в Миколаївській області. Тут були знайдені поселення епохи неоліту, бронзи, також в селі розташовувалися зимівники козаків.

В околицях села були виявлені поселення і поховання епохи неоліту і чотири поселення епохи бронзи, також знайдені римські монети I століття нової ери. До ліквідації Нової Січі на території Семенівки стояв запорізький зимівник Бугогардівської паланки, навколо якого селилися переселенці. У 1781 році поселення і 670 десятин землі були подаровані царським урядом прапорщику І. Семенову разом з 77 кріпаками.

На початку XIX століття сюди були переселені селянські сім’ї однодворців з Курської і Полтавської губерній. Вони заснували поруч з поміщицьким нове поселення, в якому на 1806 рік уже налічувалося 181 господарство. Згодом обидва поселення утворили село Семенівку.

Show Buttons
Hide Buttons