Піонер степового лісорозведення

На Миколаївщині 2011 рік оголошено Роком пам’яті В. П. Скаржинського- нашого земляка, вихідця з с. Трикрати, учасника війни 1812 р., знаменитого лісовода, предводителя дворянства Херсонської губернії.
Багато миколаївців «відкрили» для себе це ім’я зовсім недавно.

І коли познайомились з біографією Скаржинського, дізналися про його заслуги перед Вітчизною, зрозуміли: особистість цієї людини заслуговує більшої поваги від нащадків.
16 червня 2011 року виповнилося 150 років з дня смерті Віктора Петровича Скаржинського. До цієї дати в с. Трикрати за ініціативи Відділу культури Вознесенської районної державної адміністрації, Центральної районної бібліотеки та Трикратської школи мистецтв пройшов День вшанування пам’яті знаменитого земляка. На захід були запрошені гості з м. Миколаєва та м. Первомайська, які досліджують та вивчають сторінки історії сім’ї Скаржинських. Оксана Дорошенко із м. Первомайська захистила кандидатську дисертацію про роль сім’ї Скаржинських в економічному і культурному розвитку південного регіону України, журналісти Наталя Христова, Валентина Ігнатчук, Галина Порфирьєва написали не одну статтю на цю тему. В складі групи були також завідуюча краєзнавчим відділом Миколаївської ОУНБ ім. Гмирьова Віра Жевнер, фахівець обласного краєзнавчого музею Анна Саказли та краєзнавці-меценати Микола Кондратьєв і Галина Великая.
Фахівці Вознесенської ЦРБ  Мазур Н. І.  та Євстратьєва Н. М. підготували книжково-ілюстративну експозицію та електронну презентацію «В. П. Скаржинський – творець дива в степах Вознесенщини».
Вихованці Трикратської школи мистецтв показали свої найкращі творчі досягнення. Виступили молодший хор школи під керівництвом Тофул Ольги, квартет  Козаченко Наталя, Григор’єва Яна, Семенова Тетяна, Тофтул Ольга, гітаристи Луганов Артем, Кучеренко Микола (керівник Головатенко О. В.), учні молодшої та старшої групи хореографічного відділення школи, колектив «Фантазія» (керівник Жекул Л. С.). Була представлена виставка робіт учнів художнього відділення, присвячена рідному краю (керівники Целих О. В. та Шевченко І. С.).
В рамках Дня вшанування пройшла громадська хода до пам’ятного знаку, встановленого на місці захоронення сім’ї Скаржинських на кладовищі с. Трикрати. Миколаївські гості посадили квіти та подякували трикратцям за те, що вони шанують пам’ять про свого видатного земляка та зберігають спадщину, яку він залишив для нащадків.
Н. Мазур, В. Саган, працівники центральної районної бібліотеки.

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons