КП ЖЕО диктує тарифи зі стелі?

2 березня 2015 року шокувало повідомлення,  розміщене на офіційному сайті міста Южноукраїнська (http://yu.mk.ua). На сторінці міститься повідомлення  від КП ″Житлово-експлуатаційне об′єднання″ наступного змісту:

«Шановні мешканці квартир та суб’єкти господарювання всіх форм власності нежитлових приміщень у багатоквартирних житлових будинках міста Южноукраїнська

У зв’язку з недостатністю тарифних коштів, збільшенням вартості паливно-мастильних матеріалів, матеріалів, запчастин, транспортних послуг, інших витрат, підвищенням тарифів на комунальні послуги, електроенергію, відсутністю на законодавчому рівні надання дотації на різницю між діючим тарифом та фактичною собівартістю надання послуг, виникла потреба в приведенні діючих тарифів до планово-нормативної економічно обґрунтованої собівартості. КП ЖЕО інформує про зміну тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».

У спеціальному вкладенні містяться нові «Тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надає КП ЖЕО» окремо для кожного будинку нашого міста.

Гадаю, що після  ознайомлення з розмірами нових платежів багатьох южноукраїнців охопить жах, адже, враховуючи те, що й інші служби прагнуть підвищити рівень отримання коштів від споживачів послуг, не кожному такі «подарунки» від місцевої влади виявляться по кишені.

Для прикладу: новий тариф на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для жителів по вул. Миру, 2 складає 3.90, тоді як попередній (теж підвищений) складав – 2,77. Прості підрахунки свідчать, що з 3 – кімнатної стандартної квартири  площею 70,5 кв. метрів додатково (у порівнянні з минулим місяцем) доведеться сплатити близько 80 грн. І це кожного місяця! Чи справедливо це?

Але навіть не в тому справа. Повідомлення на офіційному сайті міста викликає чимало  запитань до КП ″Житлово-експлуатаційне об′єднання″.

І зокрема: Ким і коли затвердженні нові тарифи? З якої дати вони вводяться в дію? Де калькуляція розрахунку нових тарифів і де обгрунтування  ставок по кожному будинку? І де ж громадське обговорення?  І де посилання на скорочення власних витрат у цей складний для країни час? Невже ці розрахунки взяті зі стелі в приміщенні КП?

З цього виходить, що комунальна служба Южноукраїнська  не зважає на рівень можливостей жителів оплачувати непомірне зростання тарифів. Працюють по-старинці. Не можна без дозволу «шарить» в гаманцях малозабезпечених  людей. Так і по руках отримати можна!

А. Ніколаєв.

Show Buttons
Hide Buttons