Нові тарифи. Платежі зростають

15 квітня офіційний сайт міста опублікував повідомлення КП «ЖЕО» про рішення виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 15.04.2015 №74 «Про встановлення для всіх груп споживачів тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надає комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційне об’єднання». Цим рішенням встановлені тарифи для населення та для всіх груп споживачів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які встановлюються з 01.05.2015 р. та з 01.12.2015 р.  На сайті міститься таблиця розрахунку тарифу по кожному будинку міста.

Також рішенням виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 15.04.2015 №75 «Про встановлення тарифів на послуги з вивезення та захоронення побутових відходів, які надають комунальні підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання» та «Служба комунального господарства», з 01.05.2015 р. встановлені тарифи для населення на послуги з вивезення побутових відходів, в розмірі 7,07 грн. з ПДВ на 1 мешканця в місяць та з 01.12.2015 р. у розмірі 7,82 грн. з ПДВ на 1 мешканця в місяць та з 01.05.2015 р. для підприємств, які надають житлово-комунальні послуги населенню, в частині обсягів утворення твердих побутових відходів від мешканців, та комунальних підприємств, які утримують об’єкти благоустрою – в розмірі 62,66 грн. за 1 куб.м. з ПДВ та для бюджетних установ в розмірі 66,14 грн. за 1 куб.м. з ПДВ.

Попередній аналіз змін в оплаті  житлово-комунальних послуг з утримання  споруд та прибудинкових територій показує значне зростання  платежів, в середньому в межах 50-80 гривень щомісяця з кожної квартири. До цього слід додати ще й зростання тарифу на послуги з вивезення та захоронення побутових відходів, який з  1 травня зросте з 4.98 грн. до 7.07 грн. на одного мешканця квартири в місяць. Ця обставина також добавить витрат громадянам на утримання житла.

І все ж, здається, що спеціалісти КП «ЖЕО» прислухались до критики й побажань южноукраїнців стосовно розрахунків попередніх тарифів, які були розміщені на сайті міста 30 березня 2015 року. Зокрема, по вул. Миру, 2,  кінцевий розрахунок тарифу з утримання будинків і споруд, який затверджений рішенням міськвиконкому 15 квітня, знизився з 3,94 до 3,51 грн. з квадратного метру загальної площі.

Зважаючи, що рішення міськвиконкому торкається ще й грудня 2015 року як чергового підвищення тарифів, як стверджують комунальники, «до розрахованого планового нормативного економічно обґрунтованого тарифу», кожному важливо зважити свої спроможності по сплаті чергового (грудневого) підвищення вартості послуг житлово-комунальних послуг. Так що, як кажуть, настав час «затягувати паски». Хоч є й інший вихід з тарифного безладдя. Потрібно вимагати прозорості в розрахунках кожної позиції, громадських слухань з приводу зміни тарифів, обговорення всілякого підвищення громадою кожного будинку і офіційного колективного звернення до організацій постачальників послуг. Так  діють в багатьох містах. І треба зважити ще й на те, що громада житлового помешкання має право створити  своє об’єднання співвласників і самостійно обирати обслуговуючі організації за конкурсом. Так роблять в багатьох містах, де вже не витримують тарифну політику монополістів.

Гадаю, що після ознайомлення з новими тарифами в місті з’являться ініціатори звернення до міськвиконкому (а може й до суду) з приводу експертизи і проведення перерахунку заявлених платежів за житлово-комунальні послуги з 1 травня 2015 року.

Анатолій Ненько, «Новый Город»

Show Buttons
Hide Buttons