Про пенсії за віком

Згідно зі статтею 13 (пункт «а-б») Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важким умовами праці та з шкідливими  і важкими умовами праці.
До відділу праці Управління праці та соціального захисту населення Вознесенської міської ради  часто звертаються працівники підприємств та організацій, які працювали певний період часу на роботах із шкідливими умовами праці і які не можуть отримати пільгову пенсію. Звертаються з питанням – чому одним працівникам із такою ж  професією надається пільгова пенсія, а їм не надається, хоча вони проробили 12.5 років в шкідливих умовах.
Візьмемо для прикладу електрогазозварника (ця професія є майже на всіх підприємствах) на такому підприємстві, як ТОВ «О».  Працівник працював на цьому підприємстві по даній професії (тобто електрогазозварника) певну кількість років і вважає, що в нього є пільговий стаж. Але якщо він звернеться до пенсійного фонду про призначення пільгової пенсії то там йому відмовлять. Справа в тому, що з 1992 року пільгова пенсія надається за результатами атестації робочих місць. Але підприємство (в даному випадку ТОВ «О») атестацію робочих місць не провело і в жовтні минулого року місце електрогазозварника скорочено. Отже це робоче місце атестовано не буде і працівники, які працювали електрогазозварниками на даному підприємстві будуть позбавлені права на пільгову пенсію.
В даному випадку є лише один вихід – звернення до суду,  адже згідно ст.101 Закону України «Про Пенсійне забезпечення» підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам внаслідок несвоєчасного оформлення або надання пенсійних документів та згідно «Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992р. відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць за умовами праці покладено на керівників підприємств,  організацій.

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons