За правдою – до столиці?

В кінці березня поточного року мешканці будинку по вул. Косіора, 82, провівши збори, звернулися до Вознесенського міського голови Ю. І. Гержова з заявою про відмову від

централізованого опалення та надання дозволу на монтаж індивідуального опалення у зв’язку з високими тарифами та низькою якістю послуг. Наприкінці квітня надійшла відповідь, у якій зазначалося, що опалення було якісне, скарг не надходило, «…тому виконавчий комітет Вознесенської міської ради не дозволяє Вам здійснювати відключення від мереж централізованого опалення». Про високі тарифи – ані слова у  цій відповіді.
Отримавши листа з виконкому, мешканці будинку, на початку травня звернулися зі скаргою до голови Народного Руху України, народного депутата України Б. І. Тарасюка з проханням допомогти вирішити питання про відмову мешканців будинку від централізованого опалення. Адже про холоднечу в квартирах раніше йшлося в публікаціях місцевої преси, однак ніяких заходів для поліпшення опалення вжито не було. Також в листі до депутата мешканці скаржилися на занадто високі тарифи за вивезення побутового сміття та про недоліки, які залишилися на прибудинковій території після прийняття будинку в комунальну власність міста.
29 травня було оголошено збори мешканців будинку з приводу створення ОСББ, відмови від централізованого опалення та приватизації квартир. На ці збори була запрошена чи направлена куратором голова ОСББ «Біла акація» О. Г. Старикович.
Збори почалися з того, що визначили голову зборів А. О. Лисогор і пані Старикович запропонувала спочатку створити ОСББ, а вже потім звертатися до Вознесенського міського голови з проханням надати дозволи про відключення від централізованого опалення та монтаж індивідуального опалення, вказавши при цьому, яким видом опалення будуть користуватися мешканці багатоповерхівки – газовим чи електричним, а також попросити дозвіл на приватизацію квартир. На запитання одного з мешканців, що спільного є між створенням ОСББ і відмовою від централізованого опалення, шановна пані так і не змогла відповісти, однак продовжувала наполегливо відстоювати свою точку зору.
Якби пані Старикович взяла до рук постанову Кабміну №630 із змінами та доповненнями, то вона б дізналася, що відмова від централізованого опалення  та надання дозволу на облаштування індивідуального опалення не мають нічого спільного зі створенням ОСББ. В постанові також сказано, що коли діаметр лежаків та стояків, котрими постачається газ  мешканцям, в разі його малого діаметру замінюється на більший діаметр – це відбувається за рахунок коштів місцевого бюджету. В постанові, до речі, не конкретизується, яким видом опалення бажає користуватися власник квартири, адже це власний вибір споживача й головне, щоб система опалення відповідала нормам чинного законодавства. А щодо приватизації квартир – так це справа власника кожної, окремо взятої квартири.
Цікаво, чи не скарга на ім’я народного депутата Б. І. Тарасюка кардинально змінила ставлення Вознесенського міського голови Ю. І. Гержова до проблем мешканців будинків №№80, 82 по вул. Косіора? Адже протягом минулих трьох років мешканці цих будинків ніяк не могли взяти у мера дозволу на відключення від централізованого опалення. Тепер крига скресла…
З приводу вищевикладеного виникає риторичне запитання: невже для того, щоб мешканцям громади вирішити будь-яке, навіть дріб’язкове побутове питання місцевого значення, потрібно обов’язково звертатися з листами в столицю до народного депутата?

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons