Олександрівка мітингує

В одному з найбільших населених пунктів Вознесенського району зараз тільки й розмов про зміни в організації медичного обслуговування. Занепокоєння у людей викликало не всім зрозумілі зміни, які розпочались у зв’язку з реформуванням медичної галуззі України. Стурбувало людей, здебільшого похилого віку, що в Олександрівській лікарні закривають нічний стаціонар і тепер тяжко хворим доведеться лікуватись у Вознесенській ЦРЛ.

До цього часу Олександрівська міська лікарня на 7 тисяч мешканців мала в своєму складі  амбулаторію, стаціонар на 20 ліжок, службу швидкої медичної допомоги. Медична допомога населенню надавалась лікарями  сімейної медицини, акушерства і гінекології, стоматології, терапії. Хворі мали можливість цілодобово отримувати повноцінне лікування. Після реформування медичні послуги в міській лікарні значно скоротяться. Замість Олександрівської міської лікарні буде створена амбулаторія загальної практики сімейної медицини  з денним стаціонаром. Таке рішення було прийняте сесією районної ради на підставі доручення Президента України, розпоряджень  голови облдержадміністрації та райдержадміністрації з питань реформування медичної сфери.

Олександрівці негативно оцінюють зміни в системі медичного обслуговування і говорять про те, що будуть на всіх владних рівнях відстоювати повноцінний лікувальний заклад у своєму селищі. Наголошують, що лікарня входить до комунальної власності і рішення про її реформування має приймати селищна рада, а не районна.

Іншої думки у Вознесенській ЦРЛ. Тут вважають, що Олександрівську міську лікарню давно потрібно було реформувати тому, що тут немає ні лабораторії, ні сучасного обладнання і медперсоналу важко забезпечити повноцінне обстеження людей і ефективне лікування. А приєднання  олександрівського стаціонару  до вознесенського дозволить планомірно впроваджувати сучасні методи лікування. В свою чергу в ході реформування районної медицини вдасться створити повноцінну амбулаторію сімейної медицини в Олександрівці, яка забезпечить  належний рівень медичного обслуговування.

Поки що сторони конфлікту не дійшли спільної мови: жителі проводять сходки, на яких вимагають відмінити розпочате реформування місцевої лікарні, а з владних кабінетів вимагають негайного виконання прийнятих рішень.

Ось і виходить, що перед тим, як щось реформувати, доцільно порадитись з людьми, щоб нововведення з – під тишка не нашкодили їм.

А. Ніколаєв.

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons