Чи було викрадення волонтерських коштів з’ясовують у Первомайську

Перевіряючи інформацію, поширену в Інтернет-мережі стосовно нібито неналежного виконання працівниками Первомайського МВ УМВС України в Миколаївській області своїх обов’язків у розшуку осіб, що скоїли крадіжку грошових коштів у одного із волонтерів міста, правоохоронці з’ясували невідповідність змісту викладеного повідомлення тій розповіді, що міліціонери почули від потерпілої.

У Інтернет-мережі була поширена інформація про те, що нібито волонтер, мешканка Первомайського району, не отримавши результату від свого звернення до міліції району, звернулась за допомогою до Міністра внутрішніх справ України.

За даним фактом керівництвом Первомайського МВ УМВС була проведена перевірка, за результатами якої було встановлено, що зміст викладеного вІнтернет-мережі повідомлення не відповідає тій розповіді, що міліціонери почули від потерпілої.

Як з’ясувалось, близько 16:00 год. 28 січня 2015 року до чергової частини Первомайського міськвідділу міліції прийшла вищевказана жінка та запитала у чергового, чи на місці заступник начальника розшуку. Отримавши відповідь, що міліціонер знаходиться у відрядженні та буде пізно ввечері, волонтер, не пояснюючи причин свого візиту, пішла геть, що підтверджується записами камер відеоспостереження, розміщених у службових приміщеннях підрозділу міліції та на прилеглій до нього території.

Тим часом у Інтернет-мережі стала поширюватися інформація про скоєння відносно вказаного волонтера злочину, на що відразу ж відреагувала міліція м. Первомайська. Встановивши особу потерпілої, правоохоронці запросили 28-річну жінку до міськвідділу міліції, де вона розповіла, що вдень приїхала на один із ринків районного центру, де збиралася обміняти валюту. Виконавши операцію по обміну 500 євро, волонтер поклала гроші до сумки, у якій, з її слів, знаходилось ще 1300 доларів США. Та потім, зі слів заявниці, її штовхнули, на що вона не відреагувала, а пішла далі у напрямку свого автомобіля. І тільки коли збиралась відкривати автомашину, жінка побачила, що в неї на плечі відсутня сумка із грошима та документами. Зі слів волонтера, вона, засмутившись, поїхала додому, але потім вирішила зустрітись із заступником начальника розшуку Первомайського МВ УМВС, щоб з’ясувати у нього, яким чином вона може відновити свої документи, для чого і прибула до міськвідділу міліції. Не знайшовши там потрібну людину, жінка зателефонувала вказаному працівнику міліції, впевнилась у тому, що він перебуває у відрядженні, а на питання правоохоронця про мету зустрічі – відповіла, що хоче порадитись, не уточнюючи з якого приводу. На питання правоохоронців чи телефонувала волонтер Міністрові внутрішніх справ України Арсену Борисовичу Авакову, жінка відповіла, що навіть не знає, хто на сьогодні обіймає посаду Міністра, але має свого особистого знайомого з таким прізвищем.

Від підпису протоколу опитування та надання на перевірку свого мобільного телефону потерпіла відмовилась у присутності понятих, заявивши, що взагалі нікому не телефонувала та вже має на руках викрадені документи та сумку, яку нібито їй віддали незнайомці, що представились як посланці від начальника міліції, на порозі міськвідділу міліції, що, до речі, не підтверджується записами камер відеоспостереження.

Щоб розпочати досудове розслідування за фактом крадіжки у волонтера, керівник Первомайського міськвідділу міліції особисто написав заяву та слідчим відділенням за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст.185 КК України «Крадіжка», тривають подальші слідчі дії. Вже проведено перевірку по діям, про які розповіла волонтер, але результат – надана інформація не відповідає дійсності. Так, наприклад, того дня у пунктах обміну валюти взагалі не було здійснено фінансових операцій на ту суму, що вказала волонтер.

СЗГ УМВС України в Миколаївській області

Show Buttons
Hide Buttons