Губителя природи покарано

14 серпня 2009 р. Вознесенським міжрайонним прокурором порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 246 КК України – незаконна порубка дерев. Перевіркою, проведеною в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів, встановлено, що 5 серпня 2009 р., приблизно о 21 годині, непрацюючий громадянин К., за попередньою домовленістю з невстановленою особою, на території Прибузького лісництва ДП «Вознесенське ЛГ» в межах Олександрівської селищної ради Вознесенського району, біля р. Південний Буг, користуючись бензопилою, здійснили незаконну порубку дерев акації білої діаметром від 10 до 42 см в кількості 77 штук.
В результаті шкода, завдана державі в особі ДП «Вознесенське ЛГ», склала 18162, 78 грн.
Органами досудового слідства по даній справі зібрано достатньо доказів, які викривають злочинця у скоєнні даного злочину проти навколишнього природного середовища та направлено справу для розгляду до суду.
02.11.2009 р. Вознесенським міськрайонним судом дану справу розглянуто та відносно підсудного винесено обвинувальний вирок, за ст. 246 Кримінального кодексу України, відповідно до якого застосовано покарання у вигляді 2 років обмеження волі. На підставі ст. 75 КК України, засудженого від покарання звільнено, якщо він протягом двох років не вчинить злочину та виконає обов’язки, передбачені п. п. 2, 3, 4 ст. 76 КК України: не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без відома органів кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, періодично з`являтися у ці органи на реєстрацію. Знаряддя злочину – бензопилу конфісковано на користь держави.
Крім того, за позовом постійного лісокористувача, «ДП Вознесенське лісове господарство», з підсудного стягнуто завдану шкоду в повному обсязі.
Підбиваючи підсумок викладеному, хочеться звернути особливу увагу на той факт, що ліси нашої держави – це легені, якими дихаємо в першу чергу ми. Хоч, відповідно до положень кримінального законодавства, незаконна порубка дерев – це злочини в сфері охорони навколишнього середовища, вважаю, що це злочини ще й проти життя і здоров`я людей. Хаотичні, незаконні порубки, які проводяться заради наживи, як у даному випадку, призводять до порушення природного балансу і завдають подвійної шкоди.
Також хочеться звернути увагу всіх «бажаючих» легкої наживи незаконними порубками дерев у цілому та ялинок, до новорічних свят, зокрема, що дане питання перебуває на особливому контролі у Вознесенській міжрайонній прокуратурі. Особи, винні у скоєнні даної категорії злочинів, будуть суворо покарані заходами адміністративного, цивільного, кримінально-правового впливу.

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons