Намагались приховати злочин

Проведеною в січні 2011 р. перевіркою Вознесенського МВ УМВС України встановлено, що 18 січня до вказаного підрозділу надійшло повідомлення О.Курман, в якому останній зазначив, що О.Заєць незаконно заволодів його телевізором. Того ж дня Вознесенським МВ зареєстровано вищевказаний факт та організовано відповідну перевірку, якою встановлено, що 18 січня, близько 21.00, О.Заєць прийшов до будинку О.Курман, де вчинив сварку з останнім на підставі раптово виниклих неприязних відносин. В подальшому О. Заєць, скориставшись відсутністю хазяїна  будинку, таємно викрав телевізор останнього, який коштує 900 грн.
21 січня Вознесенським міськвідділом міліції в порушенні кримінальної справи за даним фактом відмовлено на підставі п. 2 ст.6 КПК України.
Однак дана постанова є необґрунтованою та незаконною, суперечить вимогам чинного кримінального та кримінально-процесуального законодавства України, в зв’язку з чим 31 січня Вознесенською міжрайонною прокуратурою в порядку нагляду скасовано та одночасно порушено кримінальну справу за фактом крадіжки майна О. Курмана за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.185 КК України.
За наслідками проведеного досудового слідства по вказаній вище кримінальній справі 14.04.2011 р. Вознесенською міжрайонною прокуратурою в порядку нагляду порушено та одночасно скасовано кримінальну справу за фактом крадіжки майна О.Курмана за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.185 КК України.
За наслідками проведеного досудового слідства по вказаній вище кримінальній справі 14.04.2011 р. Вознесенським міськрайонним судом стосовно О.Заєць винесено обвинувальний вирок, яким його визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.185 КК України та призначено покарання у вигляді громадських робіт строком 80 годин.
За фактами порушень закону з боку працівників Вознесенського МВ УМВС України в Миколаївській області, які допустили приховування злочину від реєстрації шляхом незаконної відмови в порушенні кримінальної справи, Вознесенською міжрайонною прокуратурою вжито відповідні заходи прокурорського реагування у вигляді внесення на адресу начальника Вознесенського МВ УМВС України подання в порядку ст.23 Закону України «Про прокуратуру», за наслідками розгляду якого притягнуто до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб.

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons