Прокуратура контролює роботу перевізників

Вознесенською міжрайонною прокуратурою із залученням фахівців Вознесенської ОДПІ, ВДАІ проведено перевірки додержання суб’єктами господарювання вимог Законів України «Про автомобільний транспорт», «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух».
Проведеною перевіркою з питань додержання перевізниками вимог Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» виявлені суттєві порушення закону.
Згідно зі ст.8 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», ліцензійні умови є нормативно-правовим актом, положення якого встановлюють кваліфікаційні, організаційні, технологічні та інші вимоги для провадження певного виду господарської діяльності. Суб’єкт господарювання зобов`язаний провадити певний вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до встановлених для цього виду діяльності ліцензійних умов.
Відповідно до п. 1.10 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт», затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва № 9/119 від 01.02.2008 року (далі – Ліцензійні умови) на кожен автомобільний транспортний засіб до ліцензії додається одна ліцензійна картка.
Але, в порушення вимог Ліцензійних умов, перевізником Г. надаються послуги з перевезення пасажирів на таксі без наявності ліцензійної картки на автомобіль. Аналогічні порушення встановлено при перевірці діяльності ще двох приватних підприємців.
Крім того, в ході проведення перевірки встановлено, що в порушення вимог п. 6 ст. 9 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та п. 1 Постанови Кабміну «Про затвердження Порядку ведення книги обліку доходів і витрат» № 1269 від 26.09.2001 року, А. здійснював підприємницьку діяльність по наданню послуг по перевезенню пасажирів по вул. Жовтневої революції в м. Вознесенську без книги доходів і витрат. Аналогічні порушення встановлено при перевірці ще трьох приватних підприємців.
За наслідками проведеної перевірки Вознесенським міжрайонним прокурором порушено п’ять проваджень про адміністративні правопорушення.
На даний час перевірки тривають, про їх результати буде інформовано громадськість.

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons