Протидіяти корупції

Корупція. Що це таке? Багато з нас неодноразово чули це слово, але не всі розуміють його значення. Більш зрозуміло про корупцію можна сказати так: це використання службового становища для власної вигоди. Корупція буває системною  та випадковою, великою та малою. Що ж до проявів корупції, які найчастіше мають місце у нашому повсякденному житті, то вони наступні: хабарництво, здирництво, протекціонізм, кумівство, обман, розтрата бюджетних коштів, зловживання владою.
Це прикро, але в наш час це явище є частиною всіх сфер життєдіяльності людини. За результатами одного з досліджень, понад вісімдесят п’ять відсотків наших громадян змушені були давати хабарі. Для України проблема протидії корупції є однією з найактуальніших. Об’єктивні фактори її розвитку свідчать про те, що корупція створює суттєву небезпеку для життєдіяльності суспільства.
Ефективна протидія корупції вимагає здійснення чітких профілактичних заходів, усунення умов і можливостей корупції. І, головне, корупцію, як соціальне зло, можна подолати, тільки об’єднавши зусилля державних структур, правоохоронних органів, трудових колективів, громадськості. Успіх у цій справі буде залежати від тісної щоденної співпраці й персонального внеску кожного. Нарешті, слід зазначити, що досвід багатьох країн свідчить про активність громадян, зацікавлених у подоланні корупції, що є головною передумовою виявлення корупційних правопорушень і ефективності антикорупційних заходів. Водночас, за висновком багатьох експертів, проблемним є саме пункт про активне громадянське суспільство. Бо не тільки в Україні, а й у багатьох  країнах люди хочуть не стільки боротьби з корупцією загалом, скільки боротьби з конкретними корупціонерами: щоб високопоставлених чиновників публічно ловили на хабарах та демонстративно карали. Водночас ті ж таки громадяни хочуть залишити для себе можливість за власні хабарі мати можливість «прискорити справу», «уникнути штрафу» чи отримати «першочергову допомогу». Але так не буває. Країни або ж борються з усіма проявами корупції, або ж розводять руками й мають той стан, що мають.
Побороти корупцію має захотіти не лише влада, а й суспільство. Бо корупція – це не лише той, хто «бере». Це й той, хто «дає». Дослідженнями встановлено, що кількість людей, які дають хабарі, більше кількості людей, які беруть. Тобто, люди схильні давати хабарі навіть у тих ситуаціях, коли у них їх не вимагали.
А поки будуть запроваджуватись механізми боротьби з корупцією, кожен може суттєво зменшити корупційні ризики для себе, детально вивчивши процедуру надання потрібної послуги з боку держави. Найкращим способом боротьби з корупцією на персональному рівні є знання.  Чим більше людина знатиме законодавство, механізми вирішення певного питання, тим більше вона буде захищеною від корупції.
Корупція в системі МНС – це не тільки скоєні злочини, а й заплямування честі й гідності тих, хто покликаний захищати громадян. У підрозділах МНС нині приділяється особлива увага роботі, направленій на попередження фактів хабарництва серед рятівників, аби не допустити втягнення працівників у корупційну діяльність. Робота підрозділів МНС у сфері протидії корупції спрямована на забезпечення максимальної  прозорості своєї діяльності. Працівники, що здійснюють пожежний та техногенний нагляд, розміщують в засобах масової інформації матеріали, направлені на роз’яснення громадянам своїх функцій, вимог нормативних документів щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки. Дієвим засобом у боротьбі з корупцією є консультації, що надаються громадянам з питань діяльності підрозділів МНС.
Варто сказати також про  підрозділ запобігання корупції, який створений в Головному управлінні МНС у Миколаївській області,  куди ви можете звернутися з питань неправомірних дій працівників підрозділів МНС     (м. Миколаїв, вул. Володарського, 1, каб. 106, телефон 49-06-93, електронна адреса vvb@fd.mk.ua).

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons