Шахраї на полюванні

Слідчим відділенням Вознесенського МВ УМВС України в Миколаївській області розпочато кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст.190 КК України «Шахрайство», встановлюється особа, що заволоділа грошима заявника.

До чергової частини Вознесенського МВ УМВС України в Миколаївській області звернувся 44-річний місцевий мешканець із заявою про те, що він став жертвою шахрайських дій.

Як з′ясувалось, заявник розмістив на Інтернет-сайті оголошення про продаж мобільного телефону. Наступного дня, у пообідній порі, до нього зателефонував незнайомець і, розпитавши про якість товару, запевнив чоловіка, що готовий придбати телефон просто зараз. Потенційний покупець взяв банківський рахунок та нібито пішов виконати умову продавця – внести передплату.

Ще через годину незнайомець знов зателефонував до продавця і нібито для швидкого переказу коштів, запропонував йому дістатися до найближчого банкомату та за допомогою електронного пристрою здійснити перерахування необхідної суми.

Чоловік виконав всі прохання невідомого співрозмовника та, перебуваючи біля банкомату, слухняно виконав всі дії, які той підказував. Серед набраних комбінацій були й такі, що не повинні знати сторонні люди, окрім власника банківського рахунку, але заявник, цілком довірившись незнайомцю, не вагався у розголошенні своєї особистої інформації.

Після завершення процесу, продавця одразу ж приголомшило смс-повідомлення від мобільного оператора: виявилося, що він перевів зі своєї картки всі заощадження – більш як дві тисячі гривень – зазначеному співрозмовнику.

Спроби поспілкуватися із «покупцем» були невдалими. Заявник кілька разів набирав номер мобільного телефону, але у відповідь на дзвінки було чутно лише голос оператора про те, що абонент поза зоною обслуговування мережі.

Слідчим відділенням Вознесенського МВ УМВС України в Миколаївській області розпочато кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст.190 КК України «Шахрайство», санкція якої передбачає покарання у вигляді накладання штрафу або громадських чи виправних робіт, або обмеження волі на строк до трьох років.

Шановні громадяни! Вознесенський МВ УМВС України в Миколаївській області звертається до Вас з проханням бути пильними та обережними у спілкуванні з особами, які пропонують Вам укласти будь-які угоди, за умовами яких Вам потрібно здійснити перерахування грошових коштів до отримання чи продажу Вами товару. А у разі здійснення відносно Вас злочинних дій звертайтесь до чергової частини Вознесенського МВ УМВС особисто та за телефонами 102, (05134) 3-31-51, 3-31-52.

Наталія Лобенко, помічник начальника Вознесенського МВ УМВС України в Миколаївській області

Show Buttons
Hide Buttons