Телефонний лохотрон в Южноукраїнську

61-річний житель Южноукраїнська, розраховуючи на конпенсацію,

збагатив телефонних шахраїв майже на 19 000 грн.

 Пенсіонер, отримавши повідомлення від телефонних шахраїв про те, що йому нібито нараховану грошову виплату за неналежну дію медичних препаратів, взяв декілька кредитів у банківській установі. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 КК України «Шахрайство».

До чергової частини Южноукраїнського МВ УМВС України в Миколаївській області звернувся 61-річний місцевий мешканець та повідомив, що його ошукали зловмисники.

Заявник розповів, що на його мобільний телефон зателефонував незнайомець та, відрекомендувавшись працівником Служби безпеки України, поцікавився чи були пенсіонером придбані у 2012 році ліки через Інтернет та чи принесли вони йому бажаний результат. Схвильований такою «турботою» силових структур, чоловік відповів, що він дійсно купляв ліки, але користь вони йому не принесли. Після цього співрозмовник повідомив пенсіонерові, що їх структура «накрила» шахраїв, які розповсюджували фальсифіковані медичні препарати і зараз проводиться розслідування, а йому, як потерпілому, передбачено виплату компенсації. Однак, як уточнивпсевдосиловик, для оформлення відповідних документів, «потерпілий» повинен сплатити деяку суму грошей, а саме 3500 гривень, на що заявник погодився та того ж дня перерахував кошти.

Наступного дня 61-річному чоловіку зателефонувала жінка, відрекомендувавшись працівницею відділу захисту прав споживачів, і також повідомила про те, що йому передбачено компенсацію по вищевказаному факту та про те, що для оформлення документів потрібно перерахувати на рахунок банку кошти – 5500 гривень. Таких коштів у заявника не було, тож він вирішив взяти кредит у банку, після чого гроші «зашли» на рахунок шахраїв.

Ще через добу на мобільний телефон пенсіонера надійшов дзвінок вже від «працівника Національного банку України», і за свої послуги щодо виплати компенсації він попросив більше 10 тисяч гривень. Вказана сума була потерпілим також взята у кредит в банку.

Після чергового повідомлення від мобільної «добродійки», яка сповіщала про належну компенсацію, працівниця банку, де чоловік оформлював наступний кредит, поцікавилася, на які потреби він майже кожного дня оформляє кредити. Після розповіді пенсіонера, жінка порекомендувала чоловіку не брати гроші в борг, а звернутися до міліції.

Слідчим відділенням Южноукраїнського міськвідділу міліції розпочато кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст.190 КК України «Шахрайство», санкція якої передбачає накладання штрафу у розмірі до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк до двохсот сорока годин, або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років. Проводяться слідчі дії, встановлюються особи зловмисників.

СЗГ УМВС України в Миколаївській області

 

Show Buttons
Hide Buttons