Затримано Інтернет – шахрая

Зловмиснику, який обґрунтовано підозрюється у причетності до вчинення шахрайських дій шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Проводяться слідчі дії, встановлюються особи, що стали жертвою Інтернет-шахрая.

Під час проведення моніторингу всесвітньої мережі Інтернет працівниками служби по боротьбі з кіберзлочинністю УМВС України в Миколаївській області було встановлено особу зловмисника, який шахрайським шляхом заволодівав грошовими коштами Інтернет-користувачів, повідомляє mvs.gov.ua

23-річний мешканець м. Миколаїв, реєструючись на Інтернет–ресурсах, що є найбільш популярними серед покупців, пропонував придбати автозапчастини до раритетних автомобілів. Звісно, отримавши «завдаток», чоловік й не планував відправляти замовлений товар, бо його він просто не мав. Після кожної «вдалої угоди» він змінював номер оператора мобільного зв’язку, ІР-адресу місця виходу до мережі загального доступу Інтернет та створював нове оголошення в очікуванні нових «покупців».

За результатами проведених обшуків, що були санкціоновані судовим органом, правоохоронці вилучили беззаперечні речові докази протиправної діяльності фігуранта: нетбук, з якого здійснювались виходи до мережі загального доступу, банківські картки, на які шахрай пропонував потерпілим перевести кошти, сім-картки операторів мобільного зв’язку та мобільні телефони. Речові докази направлені до науково-дослідного експертного центру при УМВС з метою проведення комп’ютерно-технічної експертизи.

Працівниками служби по боротьбі з кіберзлочинністю УМВС встановлено понад 15 потерпілих від шахрайських дій зловмисника, що мешкають в різних регіонах України, і робота в цьому напрямку триває, бо за наявною оперативною інформацією ще понад 30 осіб стали жертвами Інтернет-злочинця. Попередні підрахунки збитку, що було завдано шахраєм, складають майже 25 тисяч грн.

За фактом вчинення шахрайських дій відносно громадян та заволодіння їх грошовими коштами правоохоронцями було розпочато кримінальне провадження за ознаками ч.3 ст.190 Кк України «Шахрайство», санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, вирішується питання про обрання запобіжного заходу відносно зловмисника та оголошення йому про підозру у вчиненні вищезазначених кримінальних правопорушень.

СЗГ УМВС України в Миколаївській області

Show Buttons
Hide Buttons