Зловживання в банківській сфері

На даному етапі розвитку Україна переживає наслідки банківської кризи 2008 – 2009 років. Внаслідок кризи призупинена видача банками нових кредитів, не повертаються населенню депозитні вклади разом з відсотками, що не йде на користь рівню довіри населення до банківської системи України. В основі зазначеного явища є численні чинники, одним з яких є великий «безнадійний» кредитний портфель комерційних банків України, тобто кредити, які вже ніколи не будуть повернуті банку. Дане явище вимиває обігові кошти з банківської системи та відповідно тягне неможливість сплачувати вкладникам відсотки по депозитах, повернути депозити вкладникам після закінчення термінів, внаслідок чого руйнується банківська система. Зважаючи на вищевказане, одним із напрямків діяльності в роботі прокуратури України є виявлення фактів різноманітних зловживань у банківській сфері.
Так, у червні 2010 року Вознесенською міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу відносно приватного підприємця А. за ознакою складів злочинів, передбачених ч. 2 ст.364, ч. 2 ст.366 КК України. Під час досудового слідства встановлено, що в зв’язку з необхідністю отримання обігових коштів для використання під час здійснення підприємницької діяльності підприємець А. протягом грудня 2007 року – березня 2008 року домовлявся із своїми знайомими – К, С., К., Ч. про укладення ними кредитних угод з одним із відділень комерційного банку нашого міста та в подальшому отриманні від них кредитних коштів для використання під час здійснення підприємницької діяльності А. заподіяв відділенню комерційного банку матеріальні збитки на суму 70477 грн. До речі, з матеріалів кримінальної справи під час досудового слідства виділені та направлені до Вознесенського МВ УМВС матеріали стосовно дій спільників підприємця К., С., К., Ч., які, достовірно знаючи, що довідки про доходи містять недостовірні відомості, використали зазначені документи під час укладення кредитних угод. Відносно К., С., К., Ч. були порушені кримінальні справи за ч. 3 ст. 358 КК України.
Після розгляду кримінальної справи у Вознесенському міськрайонному суді А. був визнаний винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст.366 Кк України та призначено покарання за сукупністю злочинів у вигляді 4 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов’язані з адміністративно-господарськими функціями строком на 1 рік. З урахуванням ст. 75 КК України А. від відбування покарання був звільнений за умови не вчинення нових злочинів протягом 1 року.

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons