Змова між посадовцями та підприємцем привела їх на лаву підсудних

Під процесуальним керівництвом Первомайської місцевої прокуратури слідчими Первомайського відділу поліції завершено досудове розслідування стосовно посадової особи відділу освіти Арбузинської райдержадміністрації, приватного підприємця та інженера з технічного нагляду, які обвинувачуються у заволодінні бюджетними коштами під приводом здійснення капітального ремонту покрівлі Новокрасненської школи Арбузинського району.

Встановлено, що приватний підприємець, з метою незаконного заволодіння бюджетними коштами, виділеними на виконання робіт з капітального ремонту покрівлі школи, склав довідку про вартість виконаних будівельних робіт, в якій було завищено вартість та об’єми робіт, а також акт приймання виконаних робіт, в якому були внесені недостовірні дані щодо обсягу та вартості робіт, які в подальшому, за погодженням з інженером з технічного нагляду та посадовою особою відділу освіти були використані для отримання бюджетних коштів у сумі понад 230 тис. грн., що складає 28 % від загальної суми  виділених коштів.

Зокрема, за результатами досудового розслідування,  дії посадової особи відділу освіти Арбузинської РДА кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, тобто в умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, яке завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам та спричинило тяжкі наслідки) та за ч. 1, 2 ст. 366 КК України (службове підроблення, тобто складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки).

Дії інженера з технічного нагляду кваліфіковано за ч. 2 ст. 358 КК України (складання та видача особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення та надають певні права чи звільняють від обов’язків) та ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 191 КК України (пособництво, тобто сприяння вчиненню заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому у великих розмірах іншим співучасником, шляхом надання засобів та усунення перешкод).

Дії приватного підприємця – за ч. 4 ст. 191 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене у великих розмірах) та за ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення, тобто видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки).

Обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті.
За інформацією Первомайської місцевої прокуратури 

Show Buttons
Hide Buttons