Пацієнти платитимуть за медпослуги

Пацієнти, які не підпишуть декларацію з лікарем первинної ланки, з 2020 року не зможуть отримувати безкоштовні медичні послуги.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я (https://www.ukrinform.ua)

“Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про вибір лікаря первинної медичної допомоги. На основні цієї інформації, занесеної в реєстр, НСЗУ обчислює кошти, які за контрактом має отримати медична практика, до якої прикріпився пацієнт. З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов’язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації”, – йдеться у повідомленні.

Водночас якщо людина потребує екстреного втручання, лікар має надати допомогу незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію.

В МОЗ наголошують, що підписати декларацію з лікарем “первинки” можна під час першого візиту до медзакладу. Поки пацієнт не звернеться за медичною допомогою, ці послуги оплачуватися не будуть. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем за пацієнта починає платити держава.

Ті громадяни, які не укладуть з лікарем первинної ланки декларацію, зможуть за власні кошти купувати у лікарів необхідні медичні послуги. У МОЗ наголошують, що це не є незаконним, але не буде регулюватися державою, і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості.

Show Buttons
Hide Buttons