ЮЖНОУКРАЇНСЬК У ПРОЛЬОТІ..?

З наступної інформації видно, що Южноукраїнськ і його уповноважені особи без бою і навіть без дебатів здали можливість нашого міста стати центром Госпітального округу №2, як це пропонувала комісія обласної ради. Представники міста на нараді у Вознесенську за ініціативи вознесенця, депутата Южноукраїнської міської ради Е.Ю. Григоряна, навіть не висловили своїх пропозицій щодо створення Госпітального округу, а мовчки погодились на впевнені пропозиції своїх вознесенських колег. Маємо ще одну поразку в діяльності  наших органів місцевого самоврядування. Втрачено доступ до управління   державними коштами на утримання медичних закладів Госпітального округу і навіть не  проголошено те, що Южноукраїнськ за своїми реальними показниками має переваги перед  Вознесенськом у питанні визначення центру Госпітального  округу по кількості населення, по компактному розміщенню для жителів 30-км зони спостереження навколо ЮУ АЕС та  певний досвід  обслуговування цього населення і працівників Южно-Українського енергетичного комплексу.

Нижче – фрагмент публікації сайту http://mayu-pravo.com про хід зустрічі у Вознесенську з питань створення Госпітального округу №2 за участі представників Южноукраїнська.

31 липня 2017р. в Вознесенській лікарні відбулася ініційована южноукраїнським депутатом Еріком Григоряном нарада за участі головного лікаря Вознесенської лікарні Красьохи В.В. та в.о.головного лікаря Южноукраїнської лікарні Самойленка М.І. На нараді також були присутні заступники мерів Вознесенська та Южноукраїнська Путій Ю.В. та Мустяца Г.Ф., заступник директора КЗ «Южноукраїнська міська лікарня» Доценко І.А., секретар Вознесенської міської ради Торжинська Л.М., депутати Южноукраїнської та Вознесенської міських рад Григорян Е.Ю. та Вуїв О.В., начальник відділу праці Філонова О.М.

Приводом для такої наради стало створення госпітального округу для впорядкування медичної інфраструктури в нашому регіоні. Оскільки, відповідно до рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров`я, материнства, дитинства, розвитку зон відпочинку та туризму, місто Южноукраїнськ входить до складу госпітального округу № 2 з центром в м. Вознесенську.

Під час наради були обговорені проблемні питання медичних закладів міста Вознесенська та Южноукраїнська. Головний лікар Вознесенської лікарні Красьоха В.В. поділився позитивним досвідом в організації роботи закладу та оптимізації надання медичних послуг різного рівня населенню. Для нього це, насамперед, ефективний менеджмент та прорахунок реальних витрат на лікування пацієнтів, що дозволяє дійсно заощаджувати бюджетні кошти та підвищувати рівень матеріально-технічної бази лікарні.

Розповів Красьоха В.В. також про вознесенську «новинку» — картку вознесенця, яка має багато функцій. Однією з них є створення бази клієнтів лікарні, з відображенням їх данних, в тому числі медичних, звичайно ж з дотриманням захисту персональної інформації. На його думку, користування таким програмним забезпеченням набагато спростить спілкування лікаря з пацієнтом, зменшить черги в лікарні та дасть можливість людям отримувати допомогу у зручний для них час. До того ж кожний лікар вузької спеціалізації вже бачитиме перед прийомом пацієнта інформацію про його хвороби та зможе більш точно діагностувати захворювання та зробити відповідне призначення.

Гості з Южноукраїнська розповіли про кадрову ситуацію та матеріальне оснащення їх лікарні, яка нещодавно стала комунальним закладом, що змушує їх по іншому дивитися на витрачання коштів міського бюджету на потреби свого закладу та надання послуг населенню.

Присутні погодилися, що необхідно спрямувати свою роботу на перепрофілювання Вознесенської та Южноукраїнських лікарень у лікарні інтенсивного лікування з урахуванням потреб мешканців всього госпітального округу та можливості реалізації державно-приватного партнерства. Адже важливим етапом створення госпітального округу є створення лікарні інтенсивного лікування (ЛІЛ) – закладу охорони здоров’я, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у цілодобовому режимі дорослим і дітям у гострому стані захворювання або з загостренням хронічних захворювань, що потребують інтенсивного лікування, з обов’язковою наявністю відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги.  Вони можуть бути першого, та більш високого — другого рівня.

Вознесенська лікарня має достатній рівень показників за різними критеріями (кадри, матеріально-технічна база та ін.) для того щоб вже зараз бути реорганізованою в ЛІЛ першого рівня, в той час, як їх южноукраїнським колегам ще треба доопрацювати деякі питання для цього.

Красьоха В.В. зауважив, що вже в найближчий час повинна бути створена та розпочати свою роботу госпітальна рада, яка є дорадчим органом, створеним учасниками госпітального округу. Для цього депутати міських рад повинні прийняти рішення про делегування до госпітальної ради по 3 особи, в тому числі головних лікарів їх медичних закладів.

На завершення зустрічі Красьоха В.В. провів «міні-екскурсію» по відремонтованому пологовому відділенню, яке вже готується до прийняття породіль найближчим часом, та де створені належні в медичному плані та комфортні умови для майбутніх мам.

Show Buttons
Hide Buttons