Квашена капуста: корисні властивості

Колись в Давньому Римі капусту подавали патриціям після розкішних обідів як вишукані ласощі. Стародавні історики Катон і Пліній, лікарі Діоскорид, Гален і Авіценна співали цьому овочу захоплені дифірамби.

Цю похвалу капусті віддають зовсім недарма. Вживання капусти зміцнює організм, підсилює стійкість до багатьох захворювань, усуває безсоння і головні болі. Сучасні учені пояснюють це тим, що вона містить майже весь набір вітамінів, і зокрема противиразковий вітамін U, фітонциди, ферменти, солі калія, кальцію, фосфору, сірки, заліза, йоду.
Клітковина капусти покращує моторну діяльність кишечника і робить позитивний вплив на розвиток корисної кишкової мікрофлори. Крім того, клітковина сприяє виведенню з організму шлаків і холестерину, що запобігає атеросклерозу.
«Санітар кишечника» – так називають квашену капусту, бо у ній містяться молочна і оцтова кислоти, що пригнічують розвиток гнильних бактерій. З капусти в розсіл переходить багато корисних речовин, тому його використовують як дієтичний продукт з цілющими властивостями. Його п`ють для поліпшення апетиту, при хворобах печінки, хронічних запорах, геморої.
Широко відоме вживання розсолу при похмільному синдромі. Народна мудрість каже: «З`їж капусту перед питвом – не сп`янієш, з`їси після – розженеш хміль».

Шиповник для напитка настаивают ночь
Фитотерапевт Евгений Левковский, 69 лет, советует с осени до весны ежедневно пить напиток из шиповника. Говорит, в его плодах витамина С больше, чем в лимонах. Главное – правильно приготовить напиток.
– Большинство запаривают шиповник и пьют еле розовую воду, а там мало витамина, – отмечает. – При кипячении он разрушается. Я сначала заливаю шиповник водой комнатной температуры и даю постоять часа два, пока разбухнет и размякнет. Тогда сливаю воду, растираю шиповник в пюре, опять заливаю прокипяченной тепленькой водой. Оставляю на ночь.
Утром напиток процеживают. Пьют натощак.
– Если не отцедить, будут попадаться зернышки. Они ворсистые, могут щекотать. Особенно советую пить шиповник пожилым людям, он и от гриппа защитит, и кровь омолодит.

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons