В полі зору прокуратури – здоров`я громадян

Вознесенською міжра-йонною прокуратурою постійно проводяться перевірки додержання вимог Законів України «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» на території м.Вознесенська та Вознесенського району. На території м.Вознесенська та Вознесенського району органами виконавчої влади та місцевого самоврядування в особі Вознесенської райдерж-адміністрації та Вознесенської міської ради зазначеному питанню приділяється увага.
Так, прийнято низку розпоряджень Вознесенського міського голови та голови Вознесенської райдержадміністрації, спрямованих на вжиття профілактичних заходів із запобігання захворюванню на грип A/H1N1/Каліфорнія/04/09 серед населення м.Вознесенська та Вознесенського району і виникненню його пандемії та дій в особливий період, запроваджено ведення статистичного обліку хворих на ГРВІ та грип, зокрема типу А/Н1/N1/Каліфорнія/04/09, дані якого оновлюються щоденно.
Але, наряду з цим, прокурорськими перевірками, проведеними із залученням спеціалістів Державної інспекції з контролю за цінами в Миколаївській області та державної інспекції з контролю за якістю лікарських засобів в Миколаївській області виявлено порушення в діяльності суб`єктів господарювання, які займаються діяльністю, пов’язаною з продажем медичних препаратів та виробів медичного призначення.
Так, 24 листопада 2009 року Вознесенською міжрайонною прокуратурою, із залученням головного державного інспектора Державної інспекції з контролю за цінами в Миколаївській області здійснено перевірку додержання вимог законодавства про ціноутворення в діяльності приватного підприємця N, яким в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2009 № 1154 “Про встановлення граничних рівнів цін на окремі лікарські засоби і вироби медичного призначення” за ціною, яка перевищує граничний рівень.
За наслідками проведеної перевірки стосовно зазначеного підприємця, Вознесенським міжрайонним прокурором порушено адміністративне провадження за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 165-2 КУпАП, постанову про порушення якого направлено начальнику Державної інспекції з контролю за цінами в Миколаївській області для складання протоколу про адміністративне правопорушення та розгляду його по суті. Аналогічне порушення також виявлено в діяльності приватного підприємця Х., стосовно якого також винесено постанову про порушення адміністративного провадження за ч. 1 ст. 165-2 КУпАП.
Крім того, перевіркою, проведеною із залученням спеціалістів Вознесенської санітарно-епідеміологічної станції, на підприємствах транспорту м.Вознесенська встановлено, що службовими особами підприємств, установ та організацій транспорту неналежним чином виконуються обов’язки, передбачені ст. 7 Закону україни «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», п.п. 6.2, 6.7 рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху пандемічного грипу в Україні» від 30.10.2009 року щодо забезпечення підтримання необхідного температурного режиму на об’єктах транспорту, та ст. ст. 18, 21, 23 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», а саме:
1.Керівництвом одного з автовокзалів порушується температурний режим залу очікування пасажирів, температура +8 градусів за Цельсієм, порушується дезінфекційний режим. Дезінфекційні засоби відсутні.
2.Керівництвом іншого автовокзалу порушується дезінфекційний режим. Дезінфекційні засоби відсутні. Працівники автовокзалу порушили термін проходження медогляду.
За порушення дезінфекційного режиму та порушення терміну проходження медоглядів робітниками, начальників автовокзалів притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. За порушення температурного режиму в залі очікування головним санітарним лікарем Вознесенського району винесена постанова про тимчасове припинення роботи очікувального залу, з 10 листопада, до усунення недоліків. Постанова направлена голові правління господарського товариства для виконання.
Перевірки додержання вимог Законів України «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», вимог постанови Уряду України «Про встановлення граничних рівнів цін на окремі лікарські засоби і вироби медичного призначення», постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2009 № 1152 «Про запобігання поширенню грипу типу А/Н1N1/ і гострих респіраторних захворювань серед населення» та іншого законодавства у сфері охорони здоров`я, тривають.

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons