Альпіністи за збереження Гарду

Українські альпіністи та скелелази виступили за збереження Бузького Гарду

Протягом трьох днів в Южноукраїнську відбувався Чемпіонат України з альпінізму та скелелазіння.

Позмагатися за звання найкращих до скель річки Південний Буг прибули команди з семи регіонів України. Чемпіонат організували та провели Федерація альпінізму та скелелазіння України разом із альпклубом «Одеса». Змагання відбувалися в декілька етапів, — «Спринт» та «Марафон», «Пам’яті В.Крата».

В заході взяли участь представники Штабу опору затоплення Бузького Гарду та люди, що виступають за збереження національної історичної пам’ятки, — правозахисник, ветеран АТО Олег Кравець; доцент кафедри ЧДУ ім.П.Могили, кандидат географічних наук Лариса Патрушева; викладач гідрології  ЧДУ ім.П.Могили Надія Сербулова.

Перед присутніми виступив Олег Кравець, який закликав спортсменів проявити громадянську позицію та доєднатися до руху за збереження Бузького Гарду. Учасники змагань підписали Звернення до Президента України Петра Порошенка із закликом не допустити підняття рівня Олександрівського водосховища до 20,8 метрів. В зверненні, зокрема, йдеться про те, що «учасники та судді Чемпіонату вкрай стурбовані намірами Енергоатому стосовно підняття рівня Олександрівського водосховища… Наше занепокоєння викликано ризиком безповоротної втрати унікального природного скалодрому складеного гранітними породами з різноманітними мікро- та макрорельєфом, де прокладені маршрути різної категорії складності, що допоможе проводити підготовку та постійно підвищувати свій рівень спортсменам початківцям та визнаним майстрам. Тим більше, що після анексії Криму ці скелі залишилися єдиним місцем тренувань в Південному регіоні…»

В Зверненні зазначається, що «в результаті затоплення цієї території зникне база для підготовки талановитої молоді. Підняття рівня Олександрівського водосховища позбавить можливості проводити змагання міжнародного, державного, обласного та регіонального рівня». Учасники змагань просять Президента розібратися в ситуації та не дозволити зруйнувати надзвичайно цінний спортивний комплекс, подарований природою.

У змаганнях взяли участь 12 зв’язок альпіністів з семи регіонів України. У перший день спортсмени по черзі змагання на двох непростих трасах в режимі «Спринт», на другий день був «Марафон» — за п’ять годин команди повинні були пройти 12 маршрутів. Завдяки прекрасним погодним умовам і відмінної організації змагань, програма повністю виконана і змагання справили гарне враження як на спортсменів, так і на суддів.

Найчисленніша делегація з Харкова, що складається з трьох команд, посіла 1-е, 3-е і 6-е місця. Причому третьою в загальному заліку стала єдина жіноча зв’язка. Одеські альпіністи зайняли 2-е і 5-е місце. Сумчани в нелегкій боротьбі вийшли на 4-е місце. Далі — Київ, Кривий Ріг, Кіровоград та Добропілля (Донецької обл.). Призерами стали: 1. Валентин Сипавін — Євген Тимко (Харків-1). 2. Володимир Клебанский — Олександр Крамаренко (Одеса-1) 3. Олена Репко — Катерина Пеніна (Харків) Ці команди нагороджені грошовими сертифікатами на загальну суму 24 000 гривень.

Кращі з кращих вибороли перемогу. Всі ж учасники сподіваються, що влада не допустить затоплення Бузького Гарду та традиційного місця змагань українських альпіністів. Тоді це буде спільна перемога.

Штаб опору затопленню Бузького Гарду

Інф.: http://www.nikpravda.com.ua

Show Buttons
Hide Buttons