Блок №2 ЮУ АЕС. Громадські слухання

ПРЕС – РЕЛІЗ

про проведення громадських слухань з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Южно – Української АЕС

 Реалізуючи права громадян та їх об’єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов’язаних з використанням ядерної енергії, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо своєї діяльності, ВП «Южно-Українська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» (ЮУАЕС) спільно з місцевими державними адміністраціями та виконавчими комітетами місцевих рад адміністративних одиниць зони спостереження ЮУАЕС розпочато процес організації проведення громадських слухань з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 ЮУАЕС. Активна фаза громадських слухань починається 27 березня. Порядок проведення громадських слухань визначений Постановою КМУ від 18.07.1998 №1122.

Приводом для початку процесу громадських слухань є завершення 12.05.2015р. проектного терміну експлуатації енергоблоку №2 ЮУАЕС та розробка у зв’язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки – основного документу, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) прийматиме рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Встановлений проектами 30-річний термін експлуатації енергоблоків типу ВВЕР-1000 ґрунтувався на суто консервативних оцінках, які базувалися на рівні знань, наявних у 70-80-і роки минулого століття. Практичний досвід експлуатації показав, що фактичний термін служби основних елементів АЕС набагато більший, ніж це припускалося раніше, а заміну інших елементів може бути здійснено з відносно невеликими витратами.

Тенденція продовження терміну експлуатації енергоблоків є прийнятою у багатьох країнах, що експлуатують атомні електростанції; практичний досвід вже мають Великобританія, Канада, Росія, США, Франція. Україна теж входить до цього переліку. На сьогодні понад проектний термін, відповідно до виданих ліцензій ДІЯРУ, працюють три вітчизняні енергоблоки.

«Енергетичною стратегією України на період до 2030 року» продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків АЕС визначається однією з необхідних умов досягнення задекларованих у ній цілей. Реалізація цієї умови дозволяє забезпечити енергетичну незалежність нашої держави, особливо в часи ненадійної підтримки енергобалансу з боку інших вітчизняних виробників електроенергії, та підтримати енерговиробництво до введення нових потужностей. Крім того, це дозволить накопичити необхідні кошти на виведення з експлуатації діючих енергоблоків без істотного збільшення навантаження на споживача.

Слід нагадати, що ВП ЮУАЕС вже має позитивний досвід успішного продовження терміну експлуатації першого енергоблоку. Так, наприкінці 2013 року Державна інспекція ядерного регулювання України визнала обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку  №1 Южно-Української АЕС до 2 грудня 2023 року.

Процес підготовки до громадських слухань з питань продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 ЮУ АЕС включає:

консультації з місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування стосовно проведення громадських слухань;

розробку та підготовку інформаційних матеріалів для громадськості;

складання плану-графіка громадських слухань.

Громадські слухання з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС заплановані в наступних населених пунктах:

 

Населений пункт Дата Час Місце проведення
смт Арбузинка 27.03.2015 09-00 Площа Центральна, 18 (Сесійна зала районної ради)
смт Братське 03.04.2015 10-00 Районний будинок культури
м. Южноукраїнськ 10.04.2015 15-00 Палац культури міста
м. Вознесенськ 15.04.2015 14-00 Міський будинок культури
м. Первомайськ 17.04.2015 14-00 Міський будинок культури

Інформаційне забезпечення та технічна підтримка проведення громадських слухань здійснюватиметься фахівцями ЮУАЕС. Програма заходу передбачає:

презентацію матеріалів щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації  енергоблоку №2 ЮУАЕС;

відповіді на запитання та зауваження учасників слухань;

збір пропозицій, запитань та зауважень, одержаних у період проведення слухань;

здійснення аудіозапису та подальше відтворення стенограм дискусійної частини слухань.

Заключна фаза громадських слухань включатиме:

Систематизацію та аналіз одержаних у процесі слухань запитань, зауважень і пропозицій; підготовку відповідей на них фахівців. Розробку «Книги запитань та відповідей»;

Складання за результатами громадських слухань остаточного Звіту для використання одержаних матеріалів у подальшій роботі ЮУАЕС;

Оприлюднення результатів громадських слухань шляхом розміщення Звіту та, як його складової, «Книги запитань та відповідей» на веб-сайті ЮУАЕС (http://www.sunpp.mk.ua/);

Надання друкованих копій Звіту до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, на території яких проходили громадські слухання та до органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

Сподіваємось на активну участь та допомогу всіх громадських організацій, засобів масової інформації та окремих громадян у процесі проведення громадських слухань.

Запити та пропозиції приймаються за тел. (05136) 4-11-61; тел./факс (05136) 2-18-35, або на електронну адресу: oinfo@sunpp.gov.ua.

При поданні запитів та пропозицій просимо вказати прізвище, ім’я та по-батькові, поштову або електронну адресу, або телефон, факс (за потребою) запитувача для надання відповіді.

Контактна особа: Тішкова Влада Володимирівна (Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ)

Show Buttons
Hide Buttons